SON DAKİKA

KARAKTER (14.05.2022)

KÖŞE YAZARLARI

LGBT MESELESİ (08.07.2021)

Bu haber 08 Temmuz 2021 - 10:56 'de eklendi ve 124 views kez görüntülendi.

Bugün için ucundan az az konuşmaya başladığımız bu meselenin ilerleyen yıllarda çok daha büyük boyutlarla tartışılacağı ve olayların çok başka boyutlara gideceği aşikar.

Hangi yabancı diziyi izlesek bir şekilde önemli karakterlerden birinin eşcinsel yönelimleri olduğunu görüyoruz. Bilinçaltımıza kadar öyle bir işliyor ki mevzu yolda görsek kanıksayacak hale geldik bu durumu!

Konuyla ilgili isteyen istediğini düşünebilir, isteyen beni çağdışı ilan da edebilir! Ancak inandıklarımı, kendi doğrularımı ifade etmem gerektiğine inanıyorum.

En başta itirazımı şuradan yapmak istiyorum. Bir çocuk tecavüzü olduğunda, herhangi bir ensest ilişki duyulduğunda ya da aile dediğimiz kuruma yakışmayan çarpık ilişkiler yaşandığında takınılan, ‘Bunlara ses etmiyorsunuz da LGBT’nin ‘sadece sevgi dolu’ ilişkilerine neden ses çıkarıyorsunuz önyargısını baştan reddediyorum!

Çocuk istismarcılarına idam dahil her türlü yaptırım yapılmalı. Ensest ya da çarpık ilişkilerin de Allah belasını versin ve hem bu dünyada hem de öte alemde hak ettiklerini sonuna kadar yaşasınlar. Nokta!

LGBT dediğimiz sapkın anlayışı kabul etmek en başta dini değerlerime dokunuyor. Kur’an-ı Kerim’de birçok günahın affından bahsedilirken, Lut kavminin sapkın zihniyetlerinden dolayı helak olduğundan bahsediyor. Ve hatta şu uyarıda bulunuyor Kur’an-ı Kerim: ‘’ Emrimiz gelince oranın altını üstüne getirdik ve üzerlerine sağanak halinde, rabbin katında işaretlenmiş taşlar yağdırdık. Böyle cezalar zalimlerin başından hiç eksik olmaz.’’

Meselenin diğer tarafında ise bu insanların bu şekilde hissetmelerinin karşısında ne yapılacağı. Ben insanların evlerinde, kendi özel hayatlarında ne yaşadıklarıyla ilgili değilim. Gençlerin sık kullandığı tabirle, ‘Herkesin hayatına kimse karışamaz!’

Ancak bunu toplumun değerlerini bozacak şekilde, milletin içinde yaşama serbestliğini doğru bulmuyorum. Eksiklerimiz de olsa, yanlışlarımız da olsa yüzlerce yıldan süzülen bir kültürümüz ve manevi değerlerimiz var. Benim kendi değerlerimi koruma derdimi; bağnazlık, yobazlık, çağ dışılık olarak değerlendirmenin de en az bu düşünce kadar yanlış olduğunu düşünüyorum.

Kimse çocuğunun, akrabalarının bu şekilde yaşamasını istemez muhtemelen. En saçma çıkarımlardan bir tanesidir. Toplumda kötü işler yapanı örnek gösterip bunu gibi olacağına kimseye zararı olmayan gay olsun tarzı çıkarımlar! Hayır hem işiyle, hem karakteriyle, hem ailevi hayatıyla düzgün bir insan olsun çocuklarımız, gençlerimiz…

Evet böyle insanlar var, tarihte de hep vardı. Bundan kaçış yok. Bunun normalleşmesi için çaba harcayan çok etkili insanlar da var. Ben tüm dünya da böyle düşünse kendi doğrularımın yanında yer almaya devam edeceğim. Helak olan bir kavmin yaptığı eylemleri devam ettiren ve bunun normal olduğunu düşünenlerin yanlış düşünce içinde olduğunu ısrarla vurgulamaya sürdüreceğim.

Çünkü bu sapkınlığın bizi götüreceği yer Lut kavmidir!!!

(08.07.2021)

Emrah Varol
Emrah Varolemrahvarol20@hotmail.com
https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma