SON DAKİKA

BABALAR (21.06.2022)

KÖŞE YAZARLARI

DENİB AKADEMİDEN FİNANSÇI EĞİTİMİ

Bu haber 06 Temmuz 2019 - 8:00 'de eklendi ve 76 views kez görüntülendi.

DENİB Akademi, “Finansçı Olmayanlar İçin Finansal Verileri Yorumlama Eğitimi’ni Denizli İhracatçılar Birliği’nde düzenledi. Firmaların farklı departmanlarında görev yapan temsilcilerin yer aldığı eğitim programı, Türev Danışmanlık firmasından Bülent Orta tarafından gerçekleştirildi.

 

Finansal yönetim ve bütçeleme konularının önemine vurgu yapılan eğitimde, muhasebe ve finans kavramı, mali tabloların işleyişi ileilgili temel bilgiler, gelir-gider bütçesi, temel düzeydeki finansal tabloların analizi, güncel finans ve ekonomi terimlerigibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

 

FİNANSAL BAKIŞ AÇISININ GENİŞLETİLMESİ GEREKLİ

Bütçenin stratejik yönetim modelinin önemli bir enstrümanı olduğunun altını çizen Eğitmen Bülent Orta; özellikle iş yapış tarzlarının sürekli değişmesi, rekabetçi koşulların giderek artması, mevzuat değişikleri, makroekonomik koşullarda yaşanan hızlı değişimler gibi firmaları yakından ilgilendiren konulara paralel olarak çalışanların finansal bakış açılarını genişletmelerinin öneminin altını çizdi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü:      “İşletmelerde satın alma, ar-ge, satış, pazarlama, üretim gibi kilit noktalardaki çalışanların değişen şartlara uygun hareket edebilmeyi, sonuç rakamlarını analiz edebilmeyi ve buna göre süreç tasarlamayı öğrenmeleri oldukça önemli. Stratejik yönetimin bir parçası olan planların rakamsal ifadesi olan bütçelere veri hazırlama, bütçe rakamlarını yorumlama ve sonuç olarak çıkarımlarda bulunabilme tüm çalışanlarının hakim olması gereken konular olmalıdır” dedi.

 

Eğitim programı, yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların ardından soru-cevap bölümüyle devam etti.

 

Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma