SON DAKİKA

KARAKTER (14.05.2022)

KÖŞE YAZARLARI

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ PROGRAMI TANITILDI

Bu haber 20 Ocak 2022 - 10:53 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.

Mesleki eğitim veren tüm liseler ve Organize Sanayi Bölgelerinde kurulan merkezler aracılığı ile haftada bir gün okulda, geriye kalan günlerde de işletme olarak gerçekleştirilen program il geneli ortaöğretimde görev yapan rehber öğretmenlere tanıtıldı.

Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen Mesleki Eğitim Merkezi Programı ile mesleki eğitimde yeni bir döneme girildi. Merkezefendi Necla-Ergun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, yaptığı konuşmada; “2020 yılında başlayan salgın sürecinde ülkemizde tüm dünyada olduğu gibi yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitim dönemlerimiz oldu. Bu süreçte eğitim alanında ne kadar güçlü olduğumuzu bir kez daha gördük. 6 Eylül 2021 tarihinde başlayan 2021-2022 eğitim-öğretim yılında başlayan yüz yüze eğitimi sürdürme öğretmenlerimizin büyük gayretleri ile devam etti. Rehber öğretmenlerimiz de bu sürecin en önemli kilit taşlarıdır. Devletimizin salgın sürecinde aldığı tedbirleri sahada uygulayan sizlersiniz. 2020 yılında 40 saat civarında olan talep temelli eğitimler 90 saatlere çıkmıştır. Tüm bunlar öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda yapılan eğitimler olup, her geçen gün daha da artmaktadır. 24 Ocak – 6 Şubat 2022 tarihleri arasında Bakanlığımız Öğretmen Bilişim Ağını isteğe bağlı öğretmenlerimizin hizmetine sunuyor. Mesleki Eğitim Merkezi Programı ile amacımız velilerimiz ve öğrencilerimize güzel bir bilinç oluşturarak, öğrencilerimizin kendi yetenekleri doğrultusunda ve mutlu oldukları mesleklere yönelmesidir” dedi.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma