SON DAKİKA

İKİ OPERASYONLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Bu haber 08 Temmuz 2021 - 10:57 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Bel ağrılarından dolayı Özel Denizli Tekden Hastanesi ortopedi servisine başvuran hastanın çekilen MR’ında 2 farklı organında 2 adet tümör tespit edildi. Hasta tedavi edilmek üzere ameliyata alınarak aynı anda gerçekleştirilen 2 operasyon ile sağlığına kavuştu.

Geçmeyen bel ağrılarından dolayı Özel Denizli Tekden Hastanesi ortopedi servisine başvuran Melahat Kuzu muayenenin ardından çekilen MR’ında böbrekte kitle tespit edildi. Kitle olduğunu belirten Üroloji doktorlarından Op. Dr. Ali Gürağaç; “Çekilen MR’da Lomber Disk Hernisi (Bel fıtığı) ile birlikte sağ böbrekte natürü belli olmayan yaklaşık 8 cm’lik bir kitle tespit edildi. Saptanan kitlenin ekartasyonu (evrelemesi) amacıyla tetkiklerini yaparken böbrekteki kanserli kitle ile beraber rahimde de kanser şüphesi olan kitle saptadık. Kadın Hastalıkları ve Doğum doktorlarımızdan Doç. Dr. Aysun Karabulut ile hastamızı görüştürdük ve iki kanser cerrahisini bir arada yapmaya karar verdik. Hastamızı bilgilendirdik ve ameliyata aldık. Melahat abla çok iyi bir hastamız ve çok şanslı. Türkiye’nin en iyi Üroonkoloji doktorlarından Prof. Dr. İbrahim Yıldırım da ameliyatına girdi. Ameliyatta böbrek tümörünü İbrahim hocam ile birlikte temizledik. Rahimdeki kitleyi de Aysun hocam ve ekibi birlikte çıkardılar. Hastamız iki organdaki iki kanserden de kurtulmuş oldu. Çok şükür güzel bir ameliyat geçirdi ve sağlığına kavuştu. Şu an durumu gayet iyi. Melahat abla çok iyi bir insan gerçekten çok güzel bir kişiliği var. Hastanede herkes tarafından sevildi. Ameliyattan çıktığında bile bir yandan kızıyordu ama bir yandan da bana şiir okuyordu. Kendisine çok teşekkür ederim” dedi.

Hasta Melahat Kuzu’nun sağlığı hakkında bilgi veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü doktorlarından Doç. Dr. Aysun Karabulut; “Bel ağrısı şikayetiyle gelen hastamızdan istenilen MR sonuçlarında iki organda tümör olduğunu saptadık. Hem böbrekte hem de rahimde tümör olan hastamıza aynı seansta Üroloji Bölümü ile birlikte histerektomi operasyonu gerçekleştirdik. Başarılı geçen operasyon sonrası herhangi bir problem yaşamayan hastamız aynı seansta iki probleminden de kurtulmuştur. Hastamızın sağlığı şu an gayet iyi gerekli kontrolleri yaptık. Hastamız hastaneden ayrılmadan önce bize şiir yazmış. Kendisine yazdığı şiirlerden dolayı çok teşekkür ederim” diye konuştu.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma