SON DAKİKA

“İKTİDAR PANDEMİYİ YÖNETEMEDİ”

Bu haber 26 Şubat 2021 - 10:26 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren İl Başkanı Aşkın Çelik için düzenlenen etkinlikler kapsamında Denizli’ye geldi. Gerçekleştirilen bir dizi ziyaretin ardından Denizli Gazeteciler Cemiyetinde açıklamalarda bulunan Uysal hükümeti ve politikalarını sert bir dille eleştirdi.

Açıklamasına geçtiğimiz yıl geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İl Başkanı Aşkın Çelik’i anarak başlayan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal; “Bugün üzücü bir günün yıl dönümden Denizli’deyiz. Kadim dostumuz, mücadele arkadaşımız genel idare kurulu üyemiz ve eski il başkanımız Aşkın Çelik’in ölüm yıl dönümünde sizlerle birlikteyiz. Mezarı başında kendisini anmak için Denizli’ye geldik” dedi.

Küresel salgının vatandaşı ve dar gelirli aileleri etkilediğini belirteren DP Genel Başkanı Gültekin Uysal; “Küresel bir salgın olan Kovid 19 salgını ile birlikte çok derin etkileri yaşanan olağan üstü bir süreç yaşıyoruz. Vatandaşlarımıza, dar gelirlilere, asgari ücretlilere, Bu süreçte genel iktidardan başlayarak yerel yönetimlerle birlikte sivil, siyasi, iktisadi tüm kurumları ile bir kriz yönetimi hayata geçirilmeliydi. Muhalefet partileri olarak sürecin basından itibaren meselenin hassasiyeti nedeni ile dilimizi ısırarak hareket ettik. Ancak iktidar partisi, söylenen sözler ile hareketlerle örnek olması gerekirken gerekirken genel başkanından başlayarak yanlışlarına yenilerini ekliyor. Bir yanda vatandaşa hijyen maske mesafe tavsiyesinde bulunanlar, kendilerinin hiçbir şekilde uymadığını görüyoruz. Milyonlarca insan işsiz, esnaf kepenk kapatmış durumda ancak Adalet ve Kalkınma Partisi kongre telaşında. Deyim yerindeyse milyonlar can çekişirken AK Parti oyunda oynaşta” dedi.

MİLLAT YALNIZ BIRAKILDI

Pandemi döneminde milletin devleti yanında hissedemediğini ifade eden Uysal; “Milletimizin devletini yanında hissetmesi gereken bu süreçte milletin yanında olmadı. Yüzde otuzlara varan kayıt dışı ekonominin olduğu memleketimiz de  güvencesiz çalışanlarımız, kepenk indirmek zorunda kalmış esnafımız, 13 milyon üzerinde emeklinin doğrudan bütçesine kredi değil karşılıksız bir destek verilmeliydi. Kıskanıyor denilen ülkelerin kendi vatandaşına desteği ortada.   Uzun yıllardır yedek akçeleri de dahil olmak üzere kaynaklarını kötü kullanan ve yöneten bir ülkeyiz. Tüketerek böyle bir sürece açıkta yakalandık. 5’li müteahhit çetedi denilen kişilere milyarlarca TL destek sağlanırken vatandaşa göstermelik bir destek sağlandı. Böyle devam ederse küçük esnafın daha büyük yaralarla karşılaşacağı ortada. Bugün geniş işsizlik tanımı içesirinde 10 milyonu aşan bir işsizlik söz konusu. Küçük işletmeler yok oluyor. Kısıtlamalar kalktığında ortaya çıkacak fatura ve tablo hepimizin merak konusu” dedi.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma