SON DAKİKA

SOSYAL MEDYA DOLANDIRICILARINA DİKKAT

Bu haber 10 Mayıs 2022 - 11:44 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

 Firmalar, kişiler ve kurumların sosyal mecralarda kendilerini doğrulaması amacıyla kullanılan mavi tiki almak isteyen kişiler son zamanlarda dolandırıcıların hedefi haline geldi.

Son yıllarda sosyal mecraların çeşitliliği artarken dünya üzerinde kullanımı da oldukça arttı. Firmaların, kişilerin, kurumların sosyal mecralarda kendilerini doğrulaması amacıyla kullanılan mavi tiki almak isteyen kişiler de dolandırıcıların hedefi haline geldi. Kaymaz Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaymaz da son zamanlarda artış gösterdiği ifade edilen mavi tik dolandırıcılarına karşı tüm sosyal medya kullanıcılarını uyardı.

Mavi tik alabilmek için insanların dolandırıldığını ifade eden Ramazan Kaymaz “Daha önce yönettiğim ve mavi tik çalışması yaptığım tüm sosyal medya hesaplarında önce dikkat ettiğim şey güvenlik olmalıdır anlayışı ile sürdürdüğüm iş disiplinini ve bu alandaki profesyonelliğime de istinaden sosyal medya kullanıcılarına uyarıda bulunmak istiyorum. Gerçekten bu işi bilmeyen insanlarca dolandırılma ihtimaliniz vardır lütfen buna dikkat ediniz. Bunları daha detaylı olarak bahsedeceğim eğitimlerin de başlayacaktır” dedi. İHA

Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma