SON DAKİKA

TEKNOKENT’TEN AYNES’E ZİYARET

Bu haber 21 Ocak 2020 - 10:22 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), Pamukkale Teknokent – Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Teknokent’te faaliyet gösteren firma yetkilileri, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında Aynes Firması’na ziyarette bulundu.

Kamu, üniversite ve sanayinin işbirliğinde yeni teknolojilerin üretim süreçlerine dâhil edilmesi, ürünlerde kalitenin arttırılması ve üniversitelerde elde edilen yeni bilimsel çalışmaların sanayiye uygulanması amacıyla düzenlenen KÜSİ programı kapsamında Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve Pamukkale Teknokent- TTO yetkilileri, üretim yapan firmalarla temaslarına devam ediyor.

Ziyarete, PAÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Sarıtaş, PAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Tülek, Pamukkale Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan, KÜSİ İl Temsilcisi Doç. Dr. Mehmet Orhan, PAÜ Öğretim Üyeleri, Pamukkale Teknokent-TTO birim temsilcileri ve Teknokent’te faaliyet gösteren firma yetkilileri katıldı. Bu kapsamda heyet, Denizli’de süt ve süt ürünleri alanında üretim yapan Aynes Gıda Sanayi Ticaret A.Ş CEO’su Murat Hocalar ve firma yetkilileri ile bir araya geldi.

Ziyarette ilk olarak toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşma yapan CEO Murat Hocalar, öğretim üyeleri ve firma temsilcilerinin gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederken, yapılacak işbirliklerinin başta Ülkemiz ekonomisi olmak üzere, Denizli, Pamukkale Üniversitesi ve Aynes firması için hayırlı olmasını diledi. Konuşmasının devamında Murat Hocalar, firmayı tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Pamukkale Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan, bu tür işbirliklerinin tüm paydaşlar için faydalar kazandıracağını hatırlatırken, Pamukkale Teknokent olarak işbirliklerini arttırmaya yönelik çalışmalar ve firmalarla temaslarının devam edeceğini belirtti. Aynes’in Denizli için önemli bir firma olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Küçükkaplan, yapılacak işbirliğinin hayırlı olmasını diledi. Teknokent’in yaptığı çalışmalar hakkında firma temsilcilerine bilgiler veren Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan, KÜSİ işbirliğinin geliştirilmesinde emeği olan başta Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere, KÜSİ İl Temsilcisi Doç. Dr. Mehmet Orhan, akademisyenler ve Teknokent’te faaliyet gösteren firmaların yetkililerine teşekkürlerini iletti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    http://www.satkirala.com
    http://wwwgazetesehir.com