SON DAKİKA

SARAYKÖY’DE SAHNE ÖĞRETMENLERİN

Bu haber 25 Kasım 2019 - 9:47 'de eklendi ve 45 views kez görüntülendi.

Haber MERKEZİ

Sarayköy’de 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen kutlama programında sahne ilçede görev yapan öğretmenlerindi.

Sarayköy’de 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen kutlama programına  Sarayköy Kaymakam Vekili, Babadağ Kaymakamı Ahmet Ali Altıntaş, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Küçükyalım, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Berkay Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan ve öğretmenler katıldı.  Programda alışılmışın dışına çıkıldı. Kutlama programında sahnede bu kez öğrenciler değil öğretmenler yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan programda Sarayköy Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan konuşma yaptı. Akhan, “İlçemizde Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 24 Kasım 2019 Öğretmenler Günü kapsamında yapılan çalışmalarla, öğretmenler arasındaki mesleki dayanışmayı, iletişimi, sevgiyi, saygıyı ve mesleki algıyı güçlendirerek, öğretmenlik mesleğinin kamuoyuna daha iyi tanıtılmasını sağlayacak şekilde etkinlik ve programlar hazırlamaya çalıştık” dedi.

Konuşmanın sonunda sahneye çıkan öğretmenler Sınavsız Hava Sahası isimli tiyatro oyununu sahneledi. Öğretmen Yasin Günay Bir Öğretmenden şiirini okudu.  İlçede eğitim veren müzik öğretmenlerinden oluşan koro çeşitli türküler seslendirdi. Programa renk katan müzik şöleninde öğretmenlerin bazıları koroya alkışlayarak eşlik etti, kimisi de oynayarak etkinliğe renk kattı.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com