SON DAKİKA

5 BİN 200 GENÇ PAKBİS ÜYESİ OLDU

Bu haber 25 Temmuz 2019 - 8:24 'de eklendi ve 70 views kez görüntülendi.
960x100 px

Pamukkale’de hem trafik yoğunluğunun azaltılmasına destekleyici hem de geleceğe daha temiz bir çevre bırakabilmek adına farkındalık oluşturan Pamukkale Belediyesi’nin başlattığı Akıllı Bisiklet Uygulaması, şehir merkezinde kilit noktalarda kurulan 8 istasyon ile hizmet vermeye devam ediyor.

 

8 noktada 64 bisiklet ve 96 park yeri ile öğrencilerin yoğun olduğu bölgelerde kullanılmaya başlanan kısa adı PAKBİS olan Pamukkale Belediyesi Akıllı Bisiklet Uygulaması, Temmuz ayı itibariyle 5 bin 200 üyeye ulaşmış durumda. Bağbaşı Cevat Akşit Öğrenci Yurdu yanı, Zeytinköy Şiir Otel arkası, Yunus Emre Caddesi, Asmalıevler Pekdemir AVM altı, Cumhuriyet Mahallesi İnci Otel yanı, Pamukkale Üniversitesi girişi, Kınıklı Mahallesi Anfi Park üstü ve Pamuk Kafe Üniversite önündeki duraklarda yer alan istasyonlardaki bisikletler üyelik yapılarak alınan PAKBİS kartıyla kullanılıyor. Saatlik ücreti 1,5 TL’den kiralanan bisikletler, www.pakbis.com.tr adresi başta olmak üzere KİOKS’ların olduğu noktalardan para yüklemesi yapılabiliyor. PAKBİS Android uygulaması cep telefonlarına yükleyerek, tüm istasyonlara rahatlıkla ulaşılıyor, üyelik yapabiliyor, nasıl çalıştığını ayrıntısıyla öğrenebiliyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, gençlerin rağbet gösterdiği PAKBİS’e üyeliğin çok kolay olduğunu ifade ederek, bu uygulamanın Denizli’de de bir ilk olduğunu belirtti. Başkan Örki, “Şehir içinde bisiklet kullanımının teşviki noktasında çok önemli bir uygulama olduğunu düşünüyoruz. Öğrencilerimizin yoğun olduğu bölgelerde kurulan 8 noktadaki istasyonlarımızı ilerleyen süreçlerde daha geniş alana yaymak istiyoruz. Hem zamandan tasarruf hem de daha temiz bir çevre için tüm bisiklet severler için, bisikletlerimiz istasyonlarımızda hizmet vermeye devam ediyor” dedi.

GENÇLER PAKBİS UYGULAMASINDAN MEMNUN

Pamukkale Belediyesi’nin PAKBİS Uygulamasını kullanan gençler uygulamadan çok memnun olduklarını belirterek, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ettiler. PAKBİS’e üye olan 5 bin 200 gençten bir olan Hatice Nursima Şanlı, “Hem üniversiteye ulaşım amaçlı, hem de gezmek, arkadaşlarımızla vakit geçirmek amaçlı PAKBİS uygulamasından yararlanıyoruz. Ben genellikle ulaşım amaçlı kullanıyorum. Bizim arkadaşlarımızla genelde buluşma noktamız Pamuk Kafe Üniversite. Buradan ders saatimiz geldiğinde üniversiteye geçişimiz bisikletlerle daha kolay oluyor. Hafta sonları da spor amaçlı, gezmek amaçlı kullanıyoruz.” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com