SON DAKİKA

VOSVOS FESTİVALİ PAMUKKALE’YE RENK KATTI

Bu haber 15 Temmuz 2019 - 9:51 'de eklendi ve 80 views kez görüntülendi.
960x100 px

Bu yıl ikincisi düzenlenen Vosvos Festivali’nde renkli anlar yaşandı. 15 şehirden katılan 100’e yakın vosvos ile festival vosvos severlerden tam not aldı. Bu tür organizasyon fikirlerine her zaman açık olduklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bu Vosvos’ları kendi başına da sokakta gördüğümüzde çok ilgi çeker, alır başka dünyalara götürür, geçmişe götürür, mutluluğa ve huzura doğru götürür. Benzer şekilde farklı organizasyon fikirleri olan bütün vatandaşlarımıza da kapılarımız sonuna kadar açık. Yeter ki ilçemize bir değer katsın, yeter ki insanların ruhuna, iç dünyasına güzel gelsin” dedi.

 

Pamukkale Belediyesi 2’inci Vosvos Festivali ilçeye renk kattı. 12- 13 ve 14 Temmuz tarihleri arasında Karahayıt’ta gerçekleşen Festival’e 15 ilden onlarca Vosvos sahibi katıldı. Pamukkale Belediyesi ile Denizli Vosvos (DENVOS) Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği program Karahayıt’ta bulunan kamp alanında gerçekleşti. Çadır ve karavanlarla festivale katılan vatandaşlar 3 gün boyunca gerçekleşen farklı etkinlik ve aktivitelerle eğlenceli ve keyifli anlar yaşadı. Pamukkale Ören Yeri’nde gezen katılımcılar, Pamukkale’ningüzelliğine hayran kaldı. Pamukkale Belediyesi tarafından verilen bisikletlerle Karahayıt turu yapan vosvos severler, gün içinde de çeşitli aktiviteler ve yarışmalarla festivali dolu dolu geçirdi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, festival alanını ziyaret ederek vatandaşlarla selamlaştı ve programa katılan yüze yakın  Vosvos’ inceledi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki festivale İzmir’den katılan Fırat Güzel’in Vosvos aracına binerek Karahayıt’ta turladı. Etkinliğin ikinci gününde ise festivale katılan tüm Vosvos’ların katılımı ile Denizli’de şehir turu gerçekleşti. Onlarca renkli Vosvosları gören Denizlili vatandaşlar ilgiyle konvoyu izledi.

 

“PAMUKKALE BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİ ÖNEMLİ”

Isparta’dan Vosvos Festivali’ne katılan İsmail Can Ezenoğlu, etkinliği çok beğendiğini ve eğlenceli geçtiğini ifade etti. Bundan sonraki yıllarda da festivale katılmayı düşündüğünü belirten Ezenoğlu, “Karahayıt’a Isparta’dan geliyoruz. Kendi Vosvos ekibimiz var. Bazılarımız üniversite öğrencisi, bazılarımız da iş hayatında çalışan insanlar. Kamptan çok memnun kaldık. Çok eğlenceli geçti. Pamukkale Belediyesi’nin bu konuda desteği bizim için çok faydalı oldu” dedi.

 

‘’BU BİR SEVDA’’

Festival alanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bu tür organizasyonların yaşatılmasına önem verdiklerini belirtti. Festivalin Pamukkale’nin tanıtımı için de çok önem arz ettiğini ifade eden Başkan Örki, “Geçen sene başlayan bir festivaldi bu, o zaman ilk adımları atılmıştı. Bizim de çok ilgimizi çekmişti. Zaten bu Vosvos’ları kendi başına da sokakta gördüğümüzde çok ilgi çeker, alır başka dünyalara götürür, geçmişe götürür, mutluluğa ve huzura doğru götürür. Şu an burada 100’ü aşkın Vosvos’umuz var. Hepsini bir arada görünce de insan böyle kanat takmış da havalara uçmuş gibi bir hissiyata kavuşuyor. Tabi bu bir sevda. Sadece Vosvos sahibi olmak değil mesele. Burada arkadaşlarımızın, kulübümüzün temsilcilerinin içinde yaşatmış oldukları sevda nedeniyle burada buluşuyorlar. Biz de belediye olarak destek olmak istedik, bu güzelliğin, bu organizasyonun devam ettirilmesini istedik. Bu şirinliğin ilçemize güzellikler getirmesini istedik. Ben öncelikle Denizli’deki Vosvos Kulübü’nden arkadaşlarımıza, üyelerimize, başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda da Türkiye’nin farklı farklı illerinden bizim ilçemize gelen bütün misafirlerimize de çok teşekkür ediyorum. Uzun kilometreleri, saatleri aştılar da buraya geldiler. İnşallah güzel hatıralarla ve güzel anılarla ilçemizden de kendi memleketlerine sağ salim dönmelerini temenni ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com