SON DAKİKA

KİM İTTİ ULAN BENİ  (22.05.2019)

Bu haber 22 Mayıs 2019 - 8:22 'de eklendi ve 146 views kez görüntülendi.

Ülke gündemi İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerine kilitlendi. Ortada birden fazla aday olmasına rağmen seçimin Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında geçeceği kesin.

Pazartesi akşamı Ekrem İmamoğlu’nu CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın moderatörlüğünü yaptığı “Tarafsız Bölge” programında izledim. İmamoğlu bu programa beş buçuk ay sonra çıkarıldığını söyledi. Yandaş medya mecbur kalmasa İmamoğlu’na hiç yer vermeyecek, ancak hem reyting korkusu hem de giderek halkın gözünde itibar kaybettikleri için mecburen yapılmış bir program havası vardı. Ahmet Hakan, İmamoğlu’nu sıkıştırmaya, kızdırmaya uğraştı ama başarılı olamadığı gibi kendini rezil etti. Programın en can alıcı yerinde İmamoğlu İstanbul belediyesindeki yolsuzlukları açıklarken program bitiverdi. Diğer kanallardan yapılan açıklamaya göre program 15 dakika önce bitirilmiş.

İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım’ı açık oturuma davet etti, gelmesi büyük sürpriz olur, zannetmiyorum ki gelsin. İmamoğlu donanımlı, iyi hazırlanmış, konularına vakıf ve kolay kolay sinirlenmeyen bir insan. Genç, enerjik ve esprili bir Karadeniz insanı. Buna karşılık Binali Yıldırım yaşlı, ağır ağır konuşan, espri yapayım derken komik durumlara düşen bir siyasetçi. Binali Yıldırım’da zorla aday yapılmış bir yüz ifadesi seziliyor. Kendi başına bırakılsa muhtemelen aday bile olmayacaktı. Binali Yıldırım motivasyonunu kaybetmiş, yeni fikir üretmekten topluma heyecan vermekten uzak bir profil çiziyor. Binali Yıldırım’ın tek avantajı arkasında AKP- MHP’nin ve devlet bürokrasisinin desteğinin olması.

Binali Yıldırım Üsküdar’daki programı esnasında “Oyumuz senindir başkan” diye seslenen vatandaşa “Sen de gaz vermeye devam et” diye cevap vermiş. Anlaşılan seçimden fazlaca umutlu değil. Binali Yıldırım’ın ruh hali bana bir fıkrayı hatırlattı;

“Padişah, havuzu yılanlarla doldurtmuş:

– Kim bu havuzu yüzerek geçerse kızımı ona vereceğim. Temel havuza atlamış, yüzmüş geçmiş.

Padişah “kızım artık senin” deyince…

Temel “istemiyorum” diye tepki göstermiş… Padişah sormuş:

– Temel dile benden ne dilersen.

– Padişahım, ha bu havuza beni kim itekledi, onu bulmanızı isteyrum.”

(22.05.2019)

 

Hamit Tekkanat
Hamit Tekkanathamittekkanat@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com