SON DAKİKA

Denizli kamu hastanelerinde bir ilk

Bu haber 04 Mayıs 2019 - 12:00 'de eklendi ve 328 views kez görüntülendi.

 

Haber Merkezi

Denizli’de kamuda ilk olma özelliğini barındıracak, bünyesinde akupunktur, hacamat ve mezoterapi gibi hizmetlerin verileceği Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi (GETAT) Tavas Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törenle açıldı.

 

Törene, Ak Parti Denizli Milletvekilleri Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Tavas Kaymakamlığına vekaleten bakan Kale Kaymakamı Murat Güneş, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, vatandaşlar ve sağlık çalışanları katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk 2016 yılında hizmete açılan Tavas Devlet Hastanesi’nin açıldığı günden bu yana kendisini tıbbi anlamda devamlı geliştirdiğini bugün hizmete açılan GETAT Ünitesinin de kamuda Denizli’de ilk olma özelliğini barındırdığını söyledi. Öztürk; “ İnsan hayatını daha sağlıklı ve bütünsel hale getirmek için modern tıp kadar geleneksel tıp da önemlidir. Bugün en çok aşina olduğumuz hacamat(kupa terapi), akupunktur, sülük tedavisi, ozon terapi, müzik terapi, mezoterapi gibi GETAT uygulamaları sadece hastalıkların tedavisi için değil, hastalıklardan korunmak, sağlıklı yaşamak için de ihtiyaç duyulmakta ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da sağlık sistemini güçlendirmek için teşvik edilmektedir. Ülkemizde de Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Sayın Emine Erdoğan’ın destekleri ile bilimsel çalışmalar hızlanmış ve Uluslararası GETAT kongreleri düzenlenmiştir. Denizli’de kamu hastanelerinde ilk olan Tavas GETAT ünitesinde ilk etapta Akupunktur, Hacamat ve Mezoterapi uygulamaları yapılacaktır. Ünitemizin Tavas’a hayırlı olmasını diliyorum. Tavas’a geçtiğimiz dönem hastanemizin açılış süresince birlikte çalıştığımız bugünkü belediye Başkanımız Hüseyin İnamlık’a destekleri için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Tavas için çok güzel hizmetleri yapacağımıza olan inancımı belirtmek istiyorum. Yine sağlık alanındaki yatırımlarımızda ve ihtiyaçlarımızda bize her zaman destek olan Sayın Valimize ve Milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Tavas Kaymakamlığına vekâleten bakan Kale Kaymakamı Murat Güneş de Tavas Devlet Hastanesi’nin yeni açılan birimleriyle birlikte daha modern ve kaliteli sağlık hizmeti sunduğunu  belirterek; “Tavas ilçesi bölgedeki ilçelere de sağlık hizmeti sunmaktadır. Kaleli vatandaşlarımız da Tavas Devlet Hastanesi’nden faydalanmaktadır. GETAT Ünitesi’nde vatandaşlarımızın sağlığı için önemli çalışmalar yürütülecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek Tavas Devlet Hastanesi GETAT Ünitesi hizmete açıldı.

 

 

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com