SON DAKİKA

GAZETECİ MUHTAR ADAYI ABALI 6 BİN HANEYİ ZİYARET ETTİ

Bu haber 14 Mart 2019 - 11:21 'de eklendi ve 51 views kez görüntülendi.
960x100 px

Denizli’nin tanınmış usta gazetecilerinden Kamil Abalı, Servergazi Muhtar Adayı olduktan hemen sonra 6 bin konutun kapı zili çalıp kendini ve göreve gelmesi halinde yapacağı çalışmaları anlattı.

 

Mahalleye muhtar olabilmek için 10’un üzerindeki rakipleri ile yarışa giren Gazeteci Kamil Abalı, karşısına çıkan binlerce seçmenin hem sorunlarını dinledi hem de kendisine destek olmalarını istedi. Kendisinin muhtar olması halinde 8955 seçmenin yaşadığı Servergazi mahallesinin çok büyük değişime uğrayacağını söyleyen Kamil Abalı; “Servergazi Mahallesi genellikle site, toplu konut ve duplex evlerden oluşuyor, esnaf ve iş yeri olarak fazla birşey yok. Mahalle kahvesi olarak sadece 1 kahvehane bulunuyor” dedi.  Sosyal tesislerimiz yok denecek kadar az diye konuşan Abalı; “Öncelikle mahallesine kapalı yüzme havuzu, çocuklar için spor alanları, yaşlılar ve hastalar  için yollarda oturma bankları, mevcut parkların yeniden elden geçirilmesi. Mahalleye MOBESE kameralarının konulması varsa eğer çoğaltılması, seyyar lavobaların konulması, otobüs duraklarına çöp kovalarının konulması, mahallenin en gözde yerine dünyaca ünlü Denizli Horoz’unun heykelinin konulması, bir adet platez salonunun yapılması, temizlik sorunlarının en aza indirimesi, düğün salonu gibi birçok ihtiyaçların giderimesi, özellikle Esnaf Sitesi’nin alt yapı ve yollarının yeniden ele alınmasını ” istedi.

 

Oturan değil koşan bir muhtar olmak istediğini sözlerine ekleyen 35 yıllık gazeteci Kamil Abalı, muhtarlığın ne demek olduğunu iyi bildiğini Denizli Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürlüğünde geçen yaklaşık 20 yılın kendisine tercübe kattığını ifade eden Abalı, belediye ve birçok kurumda kendini tanıyanın birçok kişinin olduğunu bu yüzden mahallenin çözülemez denilen sorunlarını daha kolay çözebileceğini sözlerine ekledi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com