SON DAKİKA

BEBEK DOSTU HASTANELERE SERTİFİKA

Bu haber 02 Ekim 2018 - 7:25 'de eklendi ve 75 views kez görüntülendi.
960x100 px

  1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığınca yürütülen “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” kapsamında daha önceden yapılan değerlendirmeler sonucu ‘Bebek Dostu Ünvanı’ almayı hak etmiş olan hastanelere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

 

Denizli Devlet Hastanesi’ne bağlı Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği toplantı salonunda düzenlenen programda; İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda ‘Bebek Dostu Ünvanı’na sahip olmuş 1 üniversite, 9 kamu ve 2 özel hastaneye olmak üzere toplamda 12 hastane yetkilisine sertifikalarını teslim etti.

 

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, il geneli hastanelerde anne sütünü teşvik etmek, emzirmenin önemine vurgu yapmak adına çalışmalar yürütüldüğünü belirterek birçok hastanenin de bu çalışmaların sonucu Bebek Dostu Hastane ünvanına sahip olduğunu söyledi. Öztürk: “Bebeğin ilk aşısı olan anne sütü, birçok enfeksiyonun önlenmesinde önemli bir silahtır. Bu nedenle emzirmenin korunması, desteklenmesi ve yaygınlaştırılması gerekmektedir. Yürütmüş olduğumuz Bebek Dostu Sağlık Kurumları çalışmaları ile doğumdan sonraki ilk yarım saat içinde anne ve bebeğin buluşturulması, tensel temasın sağlanması, emme refleksinin en uygun olduğu doğumdan sonraki ilk bir saat içinde bebeğin anne sütü almasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com