SON DAKİKA
divarci

GELİN NİKAH MASASINDA ‘HAYIR’LISI DEDİ. ORTALIK KARIŞTI

Bu haber 08 Ağustos 2018 - 16:37 'de eklendi ve 1.448 views kez görüntülendi.
divarci

Denizli’nin Tavas İlçesi’nde evlenmek için nikah masasına oturan Naciye Şeşen ve Adem Teberci çifti, nikah memurunun sorusuna ‘Hayırlısı’ deyince, ortalık bir anda karıştı. Genç çifte sinirlenen memuru ise Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ikna etti.

Olay Denizli’nin Tavas İlçesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 4 Ağustos tarihinde Horasanlı Mahallesi’nde düzenlenen düğün töreni ile hayatlarını birleştiren Naciye Şeşen ve Adem Teberci, nikah için Tavas Belediyesi’ne müracaat etti. Davetliler eşliğinde nikah masasına oturan genç çiftin nikahını ise Tavas Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne bağlı evlendirme memuru Mehmet Çinili kıydı.

 

Nikah töreninde nikah memuru Mehmet Çinili, gelin Naciye Şeşen’e; “ Sayın Naciye Şeşen hamınefendi, hiçbir kimsenin baskısı altında kalmadan özgür iradeniz ve kendi arzunuzla Sayın Adem Teberci Beyefendi ile evlenmek istiyor musunuz” diyerek gelin Şeşen’e mikrofon uzattı.  Uzatılan mikrofona ‘Hayır’ diyen gelinin bu sözü üzerine nikah memuru hemen mikrofonu geri çekti. Mikrofonun çekilmesinin ardından gelin Naciye ‘Hayırlısıyla’ diyeceğini belirterek, mikrofonun tekrar uzatılmasını istedi. Bu sözlerin üzerine nikah memuru Çinili. Beyanın esas olduğunu belirterek nikahı kıyamayacağını genç çiftte söyledi. Nikah memuru bu işin şakasının olmadığını ileride bir sorunun yaşanması halinde, bunun hesabının verilemeyeceğini ifade etti.

 

Nikah memuru davetlilerin ve genç çiftin ısrarlarına rağmen nikahı kıymak istemedi ve nikah masasından ayrıldı. Yaşanan durumu öğrenen Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, nikah memuruyla görüşerek nikahın kıyılmasını istedi ve genç çiftin evlenmesini sağladı.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com