SON DAKİKA

ÖĞRENCİLER YÜZLERCE BİLGİSAYARIN ÇÖP OLMASINI ENGELLEDİ

Bu haber 14 Mart 2022 - 13:15 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da öğrenciler, topladıkları atıl durumdaki bilgisayarları tamir ederek kırsal mahallerdeki okullara ya da maddi durumu iyi olmayan öğrencilere bağışlıyor.

Ceylanpınar ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümü’nde okuyan öğrenciler, öğretmenlerinin de desteğiyle atıl durumdaki bilgisayarları topluyor. İlçe genelinde resmi ya da özel kurumlardan aldıkları bilgisayarları okulun atölyesinde tamir eden öğrenciler, kırsal mahallerdeki okullara ya da maddi durumu iyi olmayan öğrencilere bağışlıyor. Bir yıl içinde yüzden fazla atıl durumdaki bilgisayarı tamir eden öğrenciler, ekonomiye de büyük katkı sağladı. Merve Onmaz adlı öğrenci, kasaları tamir ederek kırsaldaki okullara gönderdiklerini belirtti. 

Okulun Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Abdulhalim Zengin, atıl durumdaki bilgisayarları topladıklarını söyleyerek, “Atölyede yaptığımız işlem atıl durumdaki bilgisayarları toplayarak, bunları tamir etikten sonra köy okullarına ya da maddi durumu iyi olmayan öğrencilere ücretsiz bir şekilde dağıtıyoruz. Bilgisayarlar resmi ya da özel kurumlardan gelebiliyor. Bunları tamir ettikten sonra istiyorlarsa kendilerine geri verebiliyoruz. Dağıtmamızı istedikleri takdirde köy okullarına ya da dediğim gibi maddi durumu uygun olmayan  ğrencilerimize ücretsiz bir şekilde dağıtıyoruz” diye konuştu. Öğretmenler, kendi araçlarıyla topladıkları bilgisayarları tamir ettikten sonra yine kendi araçlarıyla götürüp teslim ediyor. (İHA)

Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma