SON DAKİKA

KARAKTER (14.05.2022)

KÖŞE YAZARLARI

DENİZLİSPOR DÜŞERSE KURTULUR (21.01.2022)

Bu haber 21 Ocak 2022 - 8:29 'de eklendi ve 434 views kez görüntülendi.

Taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışmak  zordur. Yaşanan bunca finansal sorunların yanı sıra bir de sportif başarısızlık varsa çık işin içinden çıkabilirsen?.

Süper Lig gediklisi Denizlispor, herkesin bildiği üzere zor günler yaşıyor. Yönetim, teknik heyet, futbolcular ve bir avuç taraftar el ele-omuz omuza verse, şansı da yaver gitse ve sonuçta ligde kalsa DenizlispoR! Kurtuluş mu peki? Hayır. Yine borç yükü altında ezilmeye devam edecek. Denizli’de yaklaşık 200 milyon TL’lik borcu hiç kimse hiç bir kurum ödeyemez. Her 6 ayda bir genel kurula gidilmeye devam eder.

Çare var mı? Maaselef çare belki de bile bile amatör lige kadar düşmek. Denizlispor yönetimi ve yönetimde söz sahibi olan yerel yöneticiler, akil adamlar kafa kafaya verip radikal bir karar alarak, Denizlspor’u düşürebilirler. Borçsuz ya da az borçlu Kızılcabölükspor’u alsınlar, öncelikle 2.Lig, ardından da 1.Lig’e çıkarsınlar. Kızılcabölük çıkarken, Denizlispor’da paraşatsüz amatör lige kadar düşmeli. Böylece borçlar sıfırlanmış, borçsuz bir kulüple Süper Lig’e çıkılmış olur. Kızılcabölük’ün adıda FK Denizlispor, Denizlispor FK ya da Denizligücü diye değiştirilebilir.

Denizlispor kurtulacaksa düşmeli görüşü aykırı gelebilir. Tepki de toplayabilir. Ancak, gerçekçi düşündüğün zaman sanki düşmekten ve Kızılcabölük’ü yukarılara taşımaktan başka çare yok gibi görünüyor.

Haydi düşürmediniz Denizlispor’u. O zaman şirketleşmeye gidilebilir. Bulunursa eğer cesur ve atılgan bir yatırımcı bu borç yükünün altına girebilir. Bu da çok uzak bir ihtimal… Eğer sen amatör lige kadar düşersen Denizlispor, kimse üzülmesin. Çare var. Çare bir pilot takımı yukarılara çıkarmak.

(21.01.2022)

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma