SON DAKİKA

KARAKTER (14.05.2022)

KÖŞE YAZARLARI

125 PROJE ARASINDA 21 PROJE BİRİNCİ OLDU

Bu haber 19 Ocak 2022 - 10:40 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2021 yılı Erasmus+ Mesleki Eğitimde İşbirliği Ortaklıkları (KA220-VET) projeleri başvuru sonuçları açıklandı.

Sunulan 125 proje teklifi, uygunluk kriterleri bakımında bağımsız dış uzmanlar tarafından değerlendirildi. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkanları çerçevesinde, 21 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazandı. Desteklenmeye hak kazanan projelerden biri ise Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Nörolojik Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Çetişli Korkmaz’ın yürütücülüğünü üstlendiği, Rektör ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın da proje ekibinde yer aldığı “Clinical Key for Electrical Stimulation in Physiotherapy and Rehabilitation (CK4Stim)” başlıklı proje oldu.

Ulusal ve uluslararası ortaklı yürütülecek projede; Rektör Yardımcısı ve Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kısaç, Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arzum Işıtan ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Cetişli de PAÜ adına görev alacak.

Temel amacı, değerlendirme ve tedaviye yönelik elektriksel stimülasyon yaklaşımlarında mevcut eğitim içeriklerini toplamak ve bunları Avrupa boyutunda fizyoterapistlerin özel rehabilitasyon gereksinimlerine uyarlamak olan proje ile mükemmellik için dijital eğitim şeklinin yanı sıra sürekli mesleki eğitim ve öğretim ile mevcut ve gelecekte ihtiyaç duyulan işe özel becerilerin geliştirilmesini desteklemeyi amaçlanmakta. Doktorlara ve fizyoterapistlere elektriksel stimülasyon yaklaşımı hakkında gerekli bilgileri sağlamak, bunların mesleki becerilerini geliştirmek ve hastalara sunulan hizmetin kalitesini artırmak da projenin ikincil amaçları arasında yer alıyor.

Proje ekibinde yer alan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, proje ile ilgili olarak şunları söyledi: “Projemizin amacı; Avrupa çapında profesyonel ağların gelişimini desteklemesinin yanında fizyoterapi ve rehabilitasyonda Avrupa profesyonel eğitimi kapsamında bilgilerin edinilmesine katkıda bulunmaktır. Fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında yeni yaklaşımların geliştirilmesine, doktor ve fizyoterapistlerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmasına olan inancımız ile bu projemizin hayırlı olmasını diliyorum. Projemizde bizlere destek verecek ulusal ve uluslararası tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum”

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma