SON DAKİKA

SENDE HAKLISIN! (14.01.2022)

Bu haber 14 Ocak 2022 - 8:41 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Kurda yaşanan dalgalanmayı gelen zamlarla marketler başta olmak üzere akaryakıtta bariz olarak gördük ve yaşadık. Doların düşmesine rağmen halen birçok üründe indirim olmaması, vatandaşın düşük bütçesini etkilemeye devam ediyor. Bir inen bir yükselen akaryakıt fiyatları da aracı olan herkesi etkiler hale geldi. “ Ben Hep 50 liralık alıyorum” diyen vatandaşta artık aldığı 50 liralık akaryakıt ile evine bile gidemiyor. 

Dolar kurunda yaşanan artışlar nedeniyle zamlanan akaryakıt fiyatları, akaryakıt hizmeti veren firmaları da isyan ettirme noktasına getirdi. Sürekli artan fiyatları ve maliyetleri gerekçe gösteren akaryakıt istasyonları, kar marjlarının düştüğünü belirterek, zam yapılmasını istedi.  Akaryakıt istasyonları kar marjlarının 2005 yılında 1 TL olduğunu ve bunun halen 1 TL olduğunu hatırlatarak, kar marjlarının enflasyon üzerinden yapılmasını istedi. İstasyonlar, işçi maliyetleri, enerji maliyetlerinin arttığına dikkat çekerek, bu rakamların işletmeler için yetersiz olduğunu hatırlattı. 

Yaşanan bu sıkıntı bazı istasyonların batmasına bile neden oldu. Önceki gün sosyal medyada bazı vatandaşlar istasyonlardan akaryakıt alamadıklarını yazdı. Akaryakıt almak için istasyona giden araç sahipleri işletmelerin ekonomik sıkıntıdan dolayı akaryakıt veremediklerini öğrendi. Uzun lafın kısası sende haklısın istasyoncu kardeşim… Saygılarımla 

(14.01.2022)

Ümit Varol
Ümit Varolumitvarol@hizmetgazetesi.com.tr
https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma