SON DAKİKA

KADINLARA YÖNELİK YENİ UYGULAMA (02.12.2021)

Bu haber 02 Aralık 2021 - 9:14 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Sevgili okurlar Ankara’dan muazzam bir haber ile yine birlikteyiz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yine vatandaşların çok fazla hoşuna gidecek, özelikle kadınlara yönelik yeni bir uygulamaya imza attı.

Anakara’ da saat akşam yedi itibari ile EGO otobüslerine binen bütün kadınların, istedikleri yerde inebilme hakları olacak. Yani belediye otobüslerinin o alışılagelen sadece duraklarda yolcu indirip bindirme hizmeti kadınlara özel pozitif bir ayrımcılıkla değiştirildi. Uygulama ile özellikle günümüzde artan, hatta önüne geçilemeyen kadın saldırılarının veya istismarlarının, biraz olsun önüne geçilebilmek isteniyor.

Bunun gibi uygulamaların mutlaka bir pozitif noktası bulunmakta. Örneğin bir kadının otobüsten evinin önünde inebilecek olması, hem kendini daha güvende hissetmesine, hem de oluşabilecek tehlikelere karşı belirli ölçüde bir duvar oluşmasını sağlayacaktır.

Uygulama ile ilgili olarak Başkan Yavaş ‘’Kadınlar geleceğe uzanan yolda yalnız yürümesin diye biz hep buradayız’’ ifadelerini kullandı. Görünüşe göre bunun gibi projelerin devamının da geleceği görünüyor. (02.12.2021)

Ümit Varol
Ümit Varolumitvarol@hizmetgazetesi.com.tr
https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma