SON DAKİKA

GENÇ İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK PROJE

Bu haber 29 Kasım 2021 - 15:21 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünün; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten GEKA’nın 2021 yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında destek almaya hak kazanan “Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi” projesinde imzalar atıldı.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünün Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Ticaret Odası, Pamukkale Üniversitesi ve Denizli Sanayi Odası ortaklığı ile başvurmuş olduğu “Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi Güdümlü Projesi”, Denizli sanayisinin ihtiyaç duyduğu alanlarda insan kaynağını geliştirerek nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılayacak ve sanayi sektörünün rekabet gücünün artırılmasının önünü açacak. GEKA’nın, İmalat Sanayiinde Kurumsallaşma ve Dijital Dönüşüm Sonuç Odaklı Programı kapsamında yürütülecek proje ile Denizli ilinde tekstil ve makine sektörleri başta olmak üzere, sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlarda insan kaynağının geliştirilmesi, nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması ve sanayi sektörünün rekabet gücünün artırılması amaçlanıyor.

Bu amaç doğrultusunda; iş gücü piyasasının talep ettiği nitelikte, değişen bilgi ve beceriye sahip ara eleman ihtiyacı yetiştirilecek ve Denizli sanayisi ile bölge geneline kazandırılacak. Proje kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığının modüllerine uygun sertifikalı ve nitelikli eğitimler sayesinde işsizler meslek hayatına kalifiye eleman olarak kazandırılacak. Sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman problemine kalıcı çözümler getirilecek. Proje’nin hedefleri doğrultusunda, yüksek sanayi dönüşümünün sağlanması için yenilik, girişimcilik, teknoloji, tasarım ve markalaşma kapasitesini artırmaya yönelik yapının oluşturulması ve nitelikli işgücüne sahip etkin bir iş gücü piyasası oluşturulması için uygulamalı Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezinin kurulması ve hizmete açılması planlanıyor. Proje kapsamında tekstil teknolojisi, makine ve metal teknolojisi vb. eğitim atölyeleri kurulacak. Atölyelerde ve merkezde gerçekleştirilecek eğitimlerin akabinde Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi’nde tekstil ve makine sektörlerine yönelik test hizmetleri verilecek. Toplam bütçesi 6 milyon 700 bin TL olan projenin, yüzde 75’ine karşılık gelen 5 milyon 25 bin TL’si GEKA tarafından, yüzde 25’i olan 1 milyon 675 bin TL’si ise başvuru sahibi kurum olan Denizli OSB tarafından karşılanacak. Projenin 24 ayda tamamlanması planlanıyor.

“BÜYÜKŞEHİR OLARAK BU PROJEYE ORTAĞIZ”

Çok önemli bir proje olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Çok önemli bir projeye birlikte imza atıyoruz. Her zaman her yerde istenilen Şehrimizin gelişmesi noktasında ana eleman ihtiyacı noktasında çok çok üst seviyeye geçti. Bu açığın kapanması noktasında zorluklar yaşanıyor. Büyükşehir olarak bu projeye ortağız ve bizde istihdamı artırmak ve çalışanlar kazandırmak amacıyla bu proje önemli” ifadelerini kullandı.

“İNŞALLAH ATACAĞIMIZ ADIM DENİZLİ’YE HAYIRLI OLUR”

Denizli Valisi Ali Fuat Atik da, faaliyetin çok başarılı olacağını belirterek, “Bugün burada Denizli adına önemli bir faaliyeti hayata geçirmek için toplanmış bulunmaktayız. Bende herkesin ifade ettiği gibi çok ayrı bir mutluluk. Çünkü hep bir araya gelip birlikte düşünerek, Denizli kültüründe var olan, bir araya gelip bu masada hep beraber somutlaştırdık ve güzel bir hizmet için adım atacağız. İnşallah atacağımız adım Denizli’ye hayırlı olur” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından “Denizli OSB Mesleki Eğitim ve Test Merkezi” projesinin sözleşmesi Vali Atik ve proje ortağı kurumlar tarafından imza altına alındı.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    https://www.ege724.com
    https://www.vatanmedya.com
    https://www.egecanlihaber.com
    Ege Canlı Haber
    Vatan Medya
    Kumru Elizim Tekstil
    Fırtına Kanal Açma