SON DAKİKA

DOLAR MI ? (26.11.2021)

Bu haber 26 Kasım 2021 - 15:18 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Türkiye son zamanlarda dolar ile yatıp, altın ile kalıyor. Euro’lar havada uçuşuyor!

Ekonomiden çok anlayan bir millet olmasak da yaşanan her gelişme cebimize yansıdıkça daha fazla ilgimizi çekiyor.

Hükümet kanadı, yeni bir ekonomik sistem denediklerini, bu yüzden dış güçlerin kendilerini yıldırmaya çalıştığını söylüyor. Bir de kendisi gibi düşünmeyenleri mandacılıktan, hainliğe kadar çeşitli sıfatlarla yargılıyorlar.

Muhalefet ve ekonomistler ise denenen sistemin çıkışının olmadığını ve ülkeyi uçuruma sürüklediğini düşünüyorlar. Ayrıca bu durumun vatandaşları çok büyük ekonomik sıkıntıya sürükleyeceğini söylüyorlar.

Bizler vatandaş olarak neler olduğunu, çok anlamıyoruz lakin iliklerimize kadar hissetmeye başladık. Ekmekten peynire, elektrikten doğalgaza zam gelmeyen herhangi bir şey kalmadı. Şimdilik dayanma gücü devam ediyor milletin. Kısa süreliğine bu durumu yaşayıp sonra şaha kalkacaksak sorun değil herkes dişini sıkar!

Lakin, yeni denenen ekonomik sistem uçurumu daha da derinleştirirse, halkın alım gücü her geçen gün düşerse o zaman sadece iktidar değil, devletimiz de büyük bir sıkıntı içine girer.

İktidar burada iletişim alanında büyük bir hata içinde. Yeni denenen ekonomik sistemi açıklama ya da halkı ikna etme anlamında başarısızlık söz konusu. Yeni sistemi anlayan da yok, sonucun ne olacağını bilen de. Tek bildiğimiz Ekonomik Kurtuluş Savaşı verdiğimiz! Bu savaş herkesi bir araya gelip başlatılamaz mı mesela! Ekonomistlerin görüşleri muhalefetin düşünceleri alınsa belki bu savaşa herkes katkı verebilirdi.

Oysa bir savaş var ve iktidar sanki muhalefet ile savaşıyormuş gibi. Bir de siyasi olarak savaş, hain, mandacı gibi kelimeler özellikle seçim döneminde bambaşka bir dünyaya kapılarını açıyor. Dikkatli olmaz lazım.

Dış güçlerin eli elbette boş durmayacak. Ama bundan daha önemlisi sizin ne yaptığınız. Yanlış yapılan her şeyi dış güçler ile temizlemek sonu olmayan bir durum. O yüzden doğruyu bulmak için hep birlikte hareket etmek ve vatandaşın sesine kulak vermek lazım!

(26.11.2021)

Emrah Varol
Emrah Varolemrahvarol20@hotmail.com
https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma