SON DAKİKA

GEKA, EKO-TRAİLS PROJESİNİ TANITTI

Bu haber 28 Ekim 2021 - 10:25 'de eklendi ve 7 views kez görüntülendi.

Güney Ege Kalkına Ajansı’nın (GEKA) desteklediği ve turizmi 12 aya yaymayı planlayan Eko-Trails Tanıtım Toplantısı yapıldı. 475 kilometre yürüyüş, 740 kilometre de bisiklet rotası belirlenen proje ile ilgili tanıtım toplantısında konuşan GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, 2015 yılı mali destek programı kapsamında destekledikleri projenin maliyetinin üzerine kat kat fayda getirdiğini belirtti.

Güney Ege’nin Eko-turizm potansiyelinin artırılması ve özellikle bisiklet ve trekking ile ilgilenen turist profilinin bölgeye çekilmesi amacıyla, 2-4 Kasım tarihleri arasında, Türkiye’deki seyahat acentelerine yönelik “Köyceğiz-Ortaca-Dalaman Yürüyüş ve Bisiklet Yolları The Eco-Trails” Tanıtım Etkinliği düzenlenecek. Muğla’nın Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesi’nde yapılacak etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından doğa ve macera turizmi alanında 25 acenteden 35 kişi katılacak. Proje Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) olmak üzere TÜRSAB, Dalyan Dernek, Dalyan TUSEV, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Mountains And Seas Travel, Ortaca Belediyesi, Orman Genel Müdürlüğü, MUTSO ve Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü organizasyonu ve iş birliğiyle düzenlenecek.

Köyceğiz-Ortaca-Dalaman Yürüyüş ve Bisiklet Yolları The Eco-Trails Projesi ve etkinliğin tanıtımı için düzenlenen 26 Ekim 2021 tarihinde yapılan basın toplantısına, etkinliğe destek veren kurum ve kuruluşların yanı sıra Muğla’da turizme yön veren ve politika üreten kamu, kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ile turizm alanında faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katılacak.

Bu kapsamda Ortaca’da lansman toplantısı düzenlendi. GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, TURSAB Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, TUSEV Başkanı Başar Koşargelir, Ortaca Belediye Başkan Vekili Bülent Öztürk’ünde katıldığı toplantıda sinevizyon gösterisi ile projenin tanıtımı yapıldı.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma