SON DAKİKA

81 YAŞINDAKİ FELÇLİ HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Bu haber 27 Ekim 2021 - 10:57 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Kalp ekip işidir diyerek birçok hastayı sağlığına kavuşturan Özel Denizli Tekden Hastanesi kalp ekibinden Kardiyoloji doktoru Uzm. Dr. Nihat Pekel, 81 yaşındaki felç geçiren İbrahim Çetinbağ’ın daralan damarına stent takarak hastayı sağlığına kavuşturdu.

Denizli’de 15 yıl önce açık kalp ameliyatı olan İbrahim Çetinbağ, yaklaşık 1.5 yıl önce geçirdi. Yakınları tarafından Özel Denizli Tekden Hastanesi’ne getirilen Çetinbağ, Kardiyoloji doktoru Uzm. Dr. Nihat Pekel tarafından muayene edildi. Muayenenin ardından Çetinbağ’ın boynunda bulunan şah damarında daralma olduğu ortaya çıktı. Çetinbağ’a Dr. Pekel şah damarı darlığına stent yöntemiyle müdahale ederek sağlığına kavuşturdu.

Özel Denizli Tekden hastanesi Kardiyoloji doktoru Uzm. Dr. Nihat Pekel, “Yaklaşık bir buçuk yıl önce felç geçirme sebebiyle hastanemize başvurmuştu. Sağ kolunu kullanamayacak derecede güçsüzlük vardı. Hastanemizde Nöroloji kliniğinde yatarak tedavi gördü. Nöroloji doktorlarımızdan Uzm. Dr. Bülent Ünlü’nün yaptığı muayene ve tetkikler sonrasında hastamızın sol şah damarında ciddi daralma tespit edildi. İbrahim amca uzun yıllardır şeker hastası olmasıyla birlikte 2006 yılında açık kalp ameliyatı (By-pass) geçirmiş. Aynı zamanda bir buçuk yıl önce geçirdiği felç atağından daha öncesinde de aynı taraftan felç atağı yaşadığını biliyoruz” şeklinde bilgi verdi.

Geçirdiği felç sonrası hastaneye başvuran İbrahim amcanın durumunu değerlendiren Uzm. Dr. Nihat Pekel, “İbrahim amcanın şah damarı darlığına stent yöntemiyle müdahale ettik. Yaptığımız stent işleminin ardından bir buçuk yıl geçti ve İbrahim amca bugün kontrole geldi. İbrahim amca o dönemlerde çok fazla kendinde değildi. Hem geçirdiği felcin etkisi hem de şah damarındaki daralmadan dolayı çok fazla sıkıntıları vardı. Kendisini muayene ederek durumunu değerlendirdiğimizde kendisini gayet sağlıklı bulduk. Sağlıklı olduğunu ve kolunu kullanabildiğini görmek bizi çok mutlu etti. İbrahim amcaya sağlıklı günler dilerim” dedi.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma