SON DAKİKA

İNANDIĞIMIZ DAVADAN TAVİZ VERMEYİZ

Bu haber 25 Ekim 2021 - 12:11 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Sağlık-Sen Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, Denizli Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısına katıldı.

Toplantıya Sağlık-Sen Denizli Kurucu Başkanı Dr. Ali Tatar, Aydın Şube Başkanı Abdülbaki Karaer, Burdur Şube Başkanı Mehmet Faruk Ozan, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, kurum temsilcileri ve teşkilat mensupları da katıldı.

Genel Başkan Semih Durmuş İl Divan Toplantısındaki konuşmasına toplu sözleşme sürecinde kendilerine her daim destek olan teşkilat mensuplarına teşekkür ederek başlayan Durmuş, 6. Dönem Toplu Sözleşme masasına yoğun bir çalışma sürecinin sonunda sahanın talepleri ile gittiklerini anlattı. Durmuş, “Sağlık-Sen olarak, toplu sözleşme masasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız için büyük bir mücadele verdik. Taleplerimizi muhataplarımıza teferruatlarıyla birlikte ilettik. Sonuç olarak çalışanları memnun eden kazanımların altına imzamızı attık” diye konuştu.

Sağlık-Sen’in mücadelesinin tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının refahını artırmak için olduğuna vurgu yapan Durmuş, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın desteğiyle genel yetkili sendika olarak büyük bir davanın sorumluluğu ile mücadelemize devam ediyoruz. Sendikal hareketimizin odak noktası her zaman çalışanlarımızın çıkarları oldu. Onurluca, eğilmeden, kırmadan ve dökmeden alın terinin hakkını savunuyoruz. Bizler, inandığımız davadan asla taviz vermeyiz. Devraldığımız bayrağı daha ileriye taşıyoruz” diye konuştu. Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural ise yaptığı konuşmada 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecine ilişkin bilgi verdi. Dural, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın dertlerini, sorunlarını ve taleplerini bilerek masaya gittik. Uzunca süren bir çalışma neticesinde taleplerimizi belirledik. Tarihi kazanımların altına imzamızı attık. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan şube başkanlarımıza, yönetim kurulu arkadaşlarımıza ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde korkmadan mücadele ettiğini söyleyen Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, “Herkes evine kapanırken sağlık çalışanlarımız mücadeleden asla geri durmadı. Zorlu bir pandemi süreciyle 6. Dönem Toplu Sözleşme masasına gidildi. Verilen emek ve mücadele sayesinde önemli kazanımlar elde ettik. Sahadan alınan taleplerle toplu sözleşme masasına gidildi ve değerli kazanımlar elde edildi. Bu kazanımları bize sağlayan Genel Başkanımız Semih Durmuş ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma