SON DAKİKA

KİTAP FUARI (20.10.2021)

Bu haber 20 Ekim 2021 - 10:42 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.

Kitapseverlerin büyük bir heyecanla beklediği kitap fuarının 4’sü yapılıyor. Ben de yazarların söyleşisini dinlemek ve kitap fuarının havasını koklamak için fuar alanına gittim.

Bu tip etkinliklerde eksik bulmayı çok seven ben nereye baksam gördüğüm güzellikler karşısında çok etkilendiğimi itiraf etmeliyim. Sonunda edeceğim teşekkürü baştan etmeliyim. Fuarın yapılmasına katkı sunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’dan, fuarın temizliğini yapan temizlik görevlisine kadar herkes büyük bir alkışı hak ediyor.

Kitap fuarının en sevdiğim kısmı her kesimin kendisini ifade edebilmesi oluyor. Ülkücü, sosyalist, İslamcı, komünist, cumhuriyetçi fark etmiyor. Her kesime yönelik bir yayınevi muhakkak fuar alanında bulunuyor. Yazarlar için de aynı şey geçerli. İktidara muhalif birçok yazarın imza gününe gelmesi yaşadığımız bu ilkimde inanın çok değerli.

Öğrencilerden yaşlı teyzelere kadar her kesimin yoğun ilgi gösterdiği fuarda binlerce kitabın içinde insan kendisini kaybediyor. Bütçeyi zorlayarak daha fazla kitap almak, arkadaşlarına hediye etmek istiyor. Belki de en güzel hediyenin kitap olduğu bilincinde olan arkadaşlarla arkadaşlık yaptığı için mutlu oluyor.

Ben çok ama çok mutlu ayrıldım fuardan. Kara çarşaflı genç kızların elinde sosyalistlerin yayınevinin kitabını görmek çok heyecan vericiydi. Ya da ülkücü bir gencin elinde Komünist Manifesto kitabını görmek. Solcu bildiğim ağabeyleri Ötüken yayınevinde Atsız kitapları incelerken görmek paha biçilemezdi. Bu güzellikleri başka yerlerde görür müyüz emin değilim!

Tüm bunların yanında Denizlili yayınevlerine verilen önem, belediyenin kaldırdığı otobüsler, verilen hizmet gerçekten de büyük bir alkışı hak etti. Yol yapmak, okul yapmak elbette güzel hizmetlerdir ancak insanı ihya etmeyen insanı inşaa etmeyen her yatırım boşa yapılmıştır. İnsanı ihya eden, insanı inşaa eden bu güzel kitap fuarının önümüzdeki yıllarda da sürmesi dileklerimle…

(20.10.2021)

Emrah Varol
Emrah Varolemrahvarol20@hotmail.com
https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma