SON DAKİKA

ÜLKÜ OCAKLARI TULGAY’LA FİNALE KALDI

Bu haber 19 Ekim 2021 - 11:00 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

Denizli Ülkü Ocakları Eğitim  ve Kültür Vakfı  katıldığı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde (TEKNOFEST) geliştirdiği “Tulgay” isimli  araçla finale kalmayı başardı.

Ülkü Ocakları Teknoloji Birimi önemli bir başarıya imza attı. Birim yöneticileri geliştirdikleri “Tulgay” isimli araçla TEKNOFEST’te finale kaldı.

Ülkü Ocakları Teknoloji Birimi Yöneticileri AFAD’a yardımcı olmasını planlayarak herhangi bir kaza veya saldırısı sırasında radyoaktif veya nükleer sızıntıları tespit ederek bunları yetkililere aktaran bir araç geliştirerek TEKNOFEST’e katıldılar. Yapılan değerlendirmede Tulgay isimli araç  finale kalmayı başardı.

Denizli Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Murat Aydınlı, yaptığı açıklamada “Ülkü Ocakları olarak göreve geldiğimiz gün kurduğumuz bir hayalimizi daha gerçekleştirdik. Teknoloji Birimimizin yöneticileri ve aynı zamanda robotik kodlama atölyemizin eğitmenleri “Tulgay” adıyla TEKNOFEST’te finale kalmayı başardı. AFAD’a yardımcı olmasını planlayarak herhangi bir kaza veya saldırısı sırasında radyoaktif veya nükleer sızıntıları tespit ederek bunları yetkililere aktaran bir araç tasarımıyla bu başarıyı gerçekleştirdi. Aracın tüm parçaları yerli ve milli olarak seçildi. Bizlere bu gururu yansıtan başta Teknoloji Birimi Başkanımız Mustafa Bilgiç’e ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederim. Süreç boyunca desteğini esirgemeyen üniversitemize ve Çardak MYO müdürümüz Ömer Boyacı’ya ise şükranlarımı sunarım” dedi.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma