SON DAKİKA

ALMANYA’DA DENİZLİ RÜZGARI ESTİRİYOR

Bu haber 14 Ekim 2021 - 7:07 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Almanya’daki temaslarını bir dizi ziyaretle sürdürdü. Türkiye’nin Köln Başkonsolosu Turhan Kaya ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kuzey Ren Vestfalya (NRV) Başkanı Bahattin Yılmaz ile bir araya geldi. Ayrıca, Anuga 2021 Gıda ve İçecek Fuarı için Almanya’da bulunan DTO kafilesi ile, Avrupa’daki en büyük Türk fabrikası Egetürk’ün entegre et ürünleri tesisini ziyaret edip inceledi. DTO kafilesi ayrıca, Almanya’daki Türk yatırımcılar Artar kardeşlerin uluslararası markası, Altın Gıda Ödüllü Artar Brot ekmek fabrikasını da yerinde görüp sahiplerinden kalite yönetim sistemleri, işletmeleri ile sektörleri hakkında bilgi edindi.

TÜRKİYE’NİN KÖLN BAŞKONSOLOSU KAYA’YI ZİYARET ETTİLER

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Almanya programının ikinci gününde, beraberinde Denizli Valisi Ali Fuat Atik, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi ve Denizli Milletvekili Şahin Tin, Avrupa Denizlililer Derneği Başkanı Ali İnceören ve DTO Meclis Üyesi Öztürk Taştan ile, Köln Başkonsolosu Turhan Kaya’yı ziyaret etti; Avrupa’daki gurbetçiler ile iş birliğini, ayrıca Denizli’den Almanya’ya ihracatı artırmanın yollarını istişare etti. Başkonsolos Kaya’nın Denizli’nin kafilesiyle Anuga Fuarı’na damga vurduğunu söyleyip tebrik ettiği Başkan Erdoğan, ziyaretiyle ilgili olarak “Köln Başkonsolosumuz sayın Turhan Kaya’ya iş insanlarımıza, Almanya’daki işlerinde bürokrasinin azaltılmasında yardımcı olduğu için teşekkür ettik. Onlar, bizlerin buradaki eli, gözü, kulağı; en büyük yardımcımız ve en önemli rehberimiz” dedi.

AVRUPA’DAKİ EN BÜYÜK TÜRK FABRİKASI EGETÜRK’Ü İNCELEDİLER

Başkan Erdoğan daha sonra Avrupa’daki en büyük Türk fabrikası Egetürk Wurst- Und Fleıschwaren­Fabrıkatıon Gmbh & Co. Kg entegre et ürünleri tesisini inceledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Denizli Milletvekili Şahin Tin’in de eşlik ettiği Başkan Erdoğan ile beraberindekiler, şirketin Genel Müdürü Ahmet Eden tarafından ağırlandı. DTO üyesi iş insanlarından oluşan heyet, Genel Müdür Eden’den Avrupa gıda pazarının yanı sıra günde 100 ton sucuk üreten tesisleri ile çalışma sistemleri hakkında bilgi aldı. Yıllık cirosu 170 milyon euroyu bulan Egetürk, 130’u üretimde 200 çalışanıyla haftada 10 ton da pastırma üretiyor. Özel bir havalandırma sistemi, ürünleri ve çalışanlarıyla tüm fabrikayı virüslere ve bakterilere karşı koruyor. Genel Müdür Eden,Denizli’yi oldukça iyi organize olmuş bir şekilde Anuga Gıda ve İçecek Fuarı ile işletmelerinde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve böyle örnek bir tabloyu oluşturduğu için Başkan Erdoğan’ı tebrik etti.

ERDOĞAN: DİĞER HOROZLAR KENDİ ÇÖPLÜĞÜNDE, DENİZLİ HOROZU İSE DÜNYANIN HER YERİNDE ÖTER!

Başkan Erdoğan da Genel Müdür Eden’e, ziyaretinin sonunda günün anısına bir Denizli Horozu biblosu hediye ederek teşekkür etti. Ayrıca, Ege’nin uluslararası üne kavuşmuş bir markası olan Egetürk’ün Denizli’ye de yatırım yapmasının kendilerini son derece mutlu edeceğini belirterek, “Yeni tesisleriyle daha da büyümesini temenni ettiğimiz bu dev markayı en kısa zamanda şehrimizde de görmek isteriz. Bizlere örnek tesislerinizin kapılarını açmanız ve tüm çalışanlarınızla kafilemize gösterdiğiniz samimiyet, sıcaklığınız ve yakın ilginizden dolayı da teşekkür ederiz. ‘Diğer horozlar kendi çöplüğünde, Denizli horozu ise dünyanın her yerinde öter!’ diyerek, her baktığınızda Denizli’mizi ve örnek girişimcilerimizi hatırlamanız, güzellikle anmanız dileğiyle bu hediyemizi size takdim ediyoruz” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    https://www.ege724.com
    https://www.vatanmedya.com
    https://www.egecanlihaber.com
    Ege Canlı Haber
    Vatan Medya
    Kumru Elizim Tekstil
    Fırtına Kanal Açma