SON DAKİKA

KAPALI YÖNTEM AMELİYATLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Bu haber 23 Eylül 2021 - 12:59 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Denizli’de yaşayan 44 yaşındaki hasta, kan düşüklüğü ve bayılma şikayetiyle başvurduğu özel hastanede midesinde kötü huylu tümör olduğunu öğrendi. Genel Cerrahi uzmanları tarafından yapılan kapalı yöntem ameliyat ile sağlığına kavuşan hasta, açık ameliyatlara göre daha az acı çektiği ve kısa sürede ayağa kalktığı için mutlu olduğunu belirtti.

Sarayköy ilçesinde yaşayan Yalçın Ton, halsizlik, erken yorulma, aşırı terleme ve bayılma şikayetiyle özel bir hastanenin acil servisi’ne başvurdu. Burada yapılan tetkikler sonucu Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Onur Birsen’e yönlendirilen Ton’a, midesinde kötü huylu kitle ve kitleye bağlı kanama teşhisi konuldu. Hastaya laparoskopik (kapalı yöntem) ameliyat önerildi. Doç. Dr. Onur Birsen ve Prof. Dr. Burhan Kabay tarafından gerçekleştirilen Subtotal Gastrektomi ameliyatı sonrası Ton, ağrısız bir şekilde sağlığına kavuşarak taburcu edildi.

DAHA AZ AĞRI VE HIZLI İYİLEŞME SÜRECİ

Ameliyat sonrası ertesi gün ayağa kalkan ve kendini iyi hissettiğini belirten Ton, “Kapalı yöntem ile yapılan ameliyat sonrası çok az ağrı çektim ve hızlı bir şekilde ayağa kalkabildim. Doktorlarıma ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

“AMELİYAT BAŞARILI GEÇTİ”

Hastanın tetkikleri ve genel durumu birlikte değerlendirildiğinde ameliyatının laparoskopik yöntemle yapılmasının daha uygun olacağına karar verdiklerini belirten Doç. Dr. Onur Birsen, “Karından yapılacak büyük bir kesi yerine, laparoskopik cerrahide kullanılan birtakım aletler ile açtığımız deliklerden ameliyat yapılacağı için hastanın ameliyat sonrası dönemde ayağa kalkması ve toparlanması daha hızlı ve daha az ağrılı olacaktı. Ameliyat planlandığı gibi başarılı geçti ve hastamız kısa sürede toparlanarak sağlıklı bir şekilde taburcu edildi” şeklinde konuştu.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma