SON DAKİKA

“EKONOMİK KRİZ BUHRANA DÖNÜŞTÜ”

Bu haber 09 Temmuz 2021 - 11:21 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, ülkede derin bir ekonomik krizin olduğunu belirterek, ekonomik krizin artık insanların canını yakar hale geldiğini ifade etti.

Açıklamasında ülkenin ekonomik durumunu değerlendiren CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu; “Ülke olarak derin bir ekonomik buhranın içinden geçiyoruz. Tam üç yıl önce, 2018 yılının Temmuz ayında, ucube tek adam rejiminin resmen yürürlüğe girmesiyle birlikte, yaşadığımız ekonomik krizin şiddeti arttı. Kriz vatandaşlarımızın canını daha çok yakar hale geldi. Şahsım hükümetinin, halkı COVİD-19 salgınıyla mücadelede yalnız bırakmasının ardından da bu kriz tam bir buhrana dönüştü. Geldiğimiz noktada milyonlarca emekçi, memur, çiftçi, emekli, esnaf, öğrenci buhranın ortasında yaşam mücadelesi veriyor. Milyonlar işsizlikle, hayat pahalılığıyla, yoksullukla, borçlulukla ve maalesef açlıkla boğuşuyor” dedi.

“ŞAHLANAN BİR AVUÇ İMTİYAZLI İNSAN OLACAK”

Hükümetin Temmuz ayında ekonomik şahlanacak açıklamalarına da değinen Çavuşoğlu; “Halkımız bu sorunlarla boğuşurken, Saraylarından ülkeyi yönetenler, milyonların sırtına yeni yükler bindiriyor. Erdoğan’ın Şahsım Hükümeti, miting meydanlarında “Temmuz ayında ekonomi şahlanaacak” demişti ama Temmuz ayıyla beraber zam yağmuru hızlandı. Anlaşılan o ki, şahlanan yine milyonlar değil, bir avuç imtiyazlı insan olacak. Çünkü Saray halkın gerçeklerine ve ihtiyaçlarına tamamen sırtını dönmüş durumda” dedi.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma