SON DAKİKA

AMELİYAT İLE 93 KİLODAN 59 KİLOYA DÜŞTÜ

Bu haber 03 Haziran 2021 - 11:03 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

Denizli’de fazla kilolarından dolayı Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde tüp mide ameliyatı olan 27 yaşındaki genç kız, ameliyattan 1 sene sonra 93 kilodan 59 kiloya düştü. Fit bir görünüme kavuşarak eski halinden eser kalmayan genç kız, yaşam standardının yükseldiğini belirtti.

Denizli’de yaşayan 27 yaşındaki Algan Aydın, yıllardır obezite sorunu ile yaşamak zorunda kalıyordu. Yaptığı diyet ve sporlara rağmen başarılı bir sonuç elde edemeyen genç kız, hem beğendiği kıyafetleri giymek için, hem de hayata daha sağlıklı tutunabilmek için ameliyat olmaya karar verdi. Ardından Aydın, detaylı araştırma sonrası, Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nin daha önce yapmış olduğu başarılı ameliyatları görerek, buraya başvurdu.

Burada Obezite ve Metabolik Cerrahi Genel Cerrah Op. Dr. Nazmi Yaşar Sayım, yaptığı tetkikler sonrası Aydın’ın tüp mide ameliyatı olmasına karar verdi. Detaylı bir şekilde ameliyata hazırlanan Aydın, başarılı bir şekilde ameliyat olarak her geçen gün kilolarından kurtulmaya başladı. 1 sene sonunda 93 kilodan 33 kilo vererek 59 kiloya düşen Aydın, fit bir görünüme kavuşarak sağlık bir yaşam sürdürmeye başladı.

“93 KİLO 500 GRAMDIM TARTILDIĞIM GÜNÜ HİÇ UNUTMUYORUM”

Ameliyatın rahat geçtiğini ve sonrasında kurallara uyarak kilolarından kurtulduğunu belirten Algan Aydın; “Tüp mide ameliyatından önce çok sağlıksız besleniyordum, hazır gıdalar çok fazla tüketiyordum, yüksek şekerli gıdalar tüketiyordum, sadece fast food yiyecekler yiyordum. Ondan sonra bir döngü içerisine girdim, bu benim psikolojik ve sosyal yaşamımı etkiledi. Ondan sonra doktor beye geldim, ameliyat çeşitlerini anlattı ve bana en uygununa karar verdim. Ondan sonra yeni bir hayata başladım. 93 Kilo 500 gramdım buraya geldiğimde tartıldığım günü hiç unutmuyorum. Şuanda ise 58 ile 59 kilolarda gidip geliyorum. Ama ameliyata gayet rahat girdim, doktoruma güvendiğim için kurallara da uydum, zaten yapılacak bir şey yok sadece sağlıklı besleniyorum. Proteinli yiyecekler yemeye çalıştım, derim daha çok sağlıklı kalsın diye zaten kolay geçti. Artık daha rahat dışarı çıkıyorum, üstüme daha rahat kıyafet giyiyorum, daha özgüvenli hissediyorum, daha enerjik hissediyorum, daha dincim. Uykum, yemek yemem düzene girdi” şeklinde konuştu.

“TÜP MİDEDE BANA BU SAĞLIKLI YAŞAMDA ÇOK YARDIMCI OLDU”

Tüp mide ameliyatı olmayı düşünenlere ve doktor ile verilen kararlar konusunda konuşan Aydın; “İyi bir doktor bulduktan sonra kendilerine en uygun ameliyatı seçerek, bu yola girmelerini ben hep söylüyorum, çünkü ben çok memnunum. Bu zamana kadar denemediğim hiçbir yol kalmadı. Dİyetisyene, spora gittim, bir sürü şey denedim ve daha çok kilo aldım. Vücudumun dengesi daha çok bozuldu. Tüp midede bana bu sağlıklı yaşamda çok yardımcı oldu. Ameliyat olabilirler, korkmalarına gerek yok” dedi.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma