SON DAKİKA

MESLEKİ EĞİTİM GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Bu haber 10 Nisan 2021 - 12:08 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

2023 Eğitim Vizyonunun Mesleki Eğitime kazandırdığı ivme ile mesleki eğitimin değeri gün geçtikçe artıyor. Denizli’de Mesleki Eğitim veren en köklü okullardan birisi olan ve 1943 yılında “Denizli Sanat Okulu” adıyla eğitim-öğretime başlayan Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine; Milli Eğitim Bakanlığı ve MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş. arasında yapılan işbirliği anlaşması ile elektrikli araç hibe edildi.

Mesleki Eğtimde 1.000 Okul Projesi kapsamında günümüzün ve geleceğin teknolojisi elektrikli araç segmentinde olan elektrikli Fluence model araç mesleki eğitim öğrencilerinin hizmetine sunuldu.

Merkezefendi Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan teslim törenine; Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Büyükşehir Başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Pamukkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan, MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş. Müşteri ve Şebeke Geliştirme Direktörü Hüseyin Yusufoğlu, Sadık Gurubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Mersin, Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Mersin ve davetliler katıldı.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik,  MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş. Müşteri ve Şebeke Geliştirme Direktörü Hüseyin Yusufoğlu ve Sadık Gurubu Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Mersin’e Denizli İline ve eğitimine yaptıkları katkılardan dolayı plaket verdi. Denizli Valisi Ali Fuat Atik, MEB  ve MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş. arasında yapılan işbirliği anlaşmasıyla ülke genelinde 16 ile gönderilen yürüyüş aküsü olmayan ve diğer tüm donanımları çalışan elektrikli Fluence model aracın anahtarını okul müdürüne teslim etti.  Vali Atik, elektrikli aracın okula ve ilimize hayırlı olmasını temenni etti. Mesleki eğitime devam eden öğrencilerin yeni teknolojilerle tanışmalarının önemli olduğunu vurguladı.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma