SON DAKİKA

“İKTİDAR, ACI TABLOYU GÖRMEZDEN GELİYOR”

Bu haber 09 Nisan 2021 - 10:22 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.

Pazarcıları, kahvecileri, esnafı dinleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca: “Üretimin bitirilmesi, desteklenmemesi pazarcıyı da esnafı da, tüketiciyi de içinden çıkılamaz bir hale sürükledi. Lebaleb kongreleri yapanlar, halkın arasına karışmıyor, acı tabloyu görmezden geliyor.” dedi.

Denizli Tavas ilçesi Nikfer pazarında pazarcıları ve kahveci esnafını ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın ziyareti, vatandaşın mutfaktaki yangınının ne boyutta olduğunu, borcunu ödeyemeyen üreticilerin düştüğü hali gözler önüne serdi.

DURUM İÇLER ACISI

İnsanların artık gramla peynir aldığını, bir lokmada bitecek peyniri alan 5 kişilik bir ailenin nasıl yetineceğine akıl sır erdiremediğini belirten peynirci Necati Önür, “Peynirin kilosu 30 TL oldu, insanlar hala 5 TL’lik peynir alıyor. 100 TL’lik banknot çıktığında 7 kg tereyağı alınabiliyordu, bugün tereyağının kilosu olmuş 55-60 lira, 100 TL’ye 2 kg tereyağı dahi alınamıyor. İnsanlar 1 günlük yevmiyesiyle 2 kg tereyağı alamıyor. Halimize şükür diyoruz ama aslında iyi değiliz. Betonlara para yığarken, nakit parayı binalara yığarsan, yollara para yığarken. Sabaha kadar asfalt yap, köprü yap, para getirmiyor. Fabrika yapmalı, üretimi desteklemeli, çiftçiye destek vermeli. Üretim olmazsa olmaz. Mazotu vergisiz vereceğim deseler bak çiftçi nasıl üretiyor. Beni kimse dinlemez, sizler bizim sorunlarımızı dile getirin” dedi. Karaca sesini TBMM’de duyuracağını söyledi.

SIKACAK DİŞİMİZ KALMADI

Bağkur borçlarını ödeyemediğini söyleyen vatandaş ise devlet Bağkur prim borçlarını ötelese bu durumda olmayacağını ifade etti. “Kendimizi sıka sıka sıkacak dişimiz dahi kalmadı” dedi. Bağkur prim desteği verilse, kira yardımı verilse tüm esnafın rahatlayacağını söylediler.

HALKI DİNLESİNLER

Pazaryerinde, bakkal ve kahvehanelerde halkın sıkıntılarını dinleyen Biçer Karaca’ya esnaf iktidardan beklentisini de anlattı. Halkın herşeyin farkında olduğunu, verilen sözlere bakmadığını belirten esnaf halkı dinlesinler” diye konuştu.

MASRAF, GİDER, VERGİ ÇOK

Belgelerden, prosedürlerden, vergilerden beli bükülen pazarcılar dertlerini kimsenin duymadığını söyledi, her işlem için ayrı ayrı ücret alınmasını “soygunculuk” diye tanımladı. İşleri takip etmeye çalışmaktan, ayrı ayrı gitmekten kendi işiimizi yapamaz hale geldik.” Dedi.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma