SON DAKİKA

ÖZDAĞ “GELECEK PARTİSİ ERKEN BİR SEÇİME HAZIR”

Bu haber 24 Mart 2021 - 10:47 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Şu an itibariyle ülke genelinde 74 ilde 550’ye yakın ilçede örgütlenme çalışmalarımızı tamamladık. Gelecek Partisi, Türkiye’nin problemlerini biliyor ve yapılacak erken bir genel seçime hazırız.” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Denizli teşkilatını ziyaret ederek İl Başkanı Aykut Yıldırım ve yönetimden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“74 İLDE 550’YE YAKIN İLÇEDE ÖRGÜTLENDİK”

Ülke genelinde 74 ilde 550’ye yakın ilçede örgütlendiklerini, diğer illerde de Mart veya Nisan sonuna kadar örgütlenme çalışmalarını tamamlamış olacaklarını belirten Özdağ  “Gelecek Partisi, Türkiye’nin problemlerini biliyor. Gelecek Partisi, inşa edecek, ihya edecek ve yapıcı muhalefet olmak istiyor. ‘Bunların her şeyi kötü’ demek yerine ‘Bu yapılan kötü evet, çözüm önerisi budur’ demek istiyoruz. Kanal İstanbul’dan tutunda covid tahliline kadar, covid tahlilinden tutun hayvan hakları kanununa kadar, hayvan hakları kanunundan tutun otopark kanununa kadar, engellilerin erişiminden kadın haklarına kadar her konuda düşüncelerimizi söyledik. Bütün arkadaşlarımız televizyonlara, radyolara, gazetelere çıkmaya çalışıyorlar. Türkiye’de bazı kanallarda yer bulamıyoruz. Objektif gazetecilik yapanları takdir etmekle birlikte, bunların dışında kalanları da biliyoruz” dedi

“ TEK ÇARE PARLAMENTER SİSTEM”

AK Parti’de üç dönem milletvekili yaptığını ve o dönemdeki reformları takdir ettiğini belirten Özdağ  “O dönemde yapılan bütün reformlar içerisindeyim. Ama ne zaman ki 17-25 Aralık oldu, o üç bakan yüce divana gitmedi kırılma noktası başladı. Çözüm süreci doğruydu başlangıcıyla üslubu, usulüne itiraz ettik, doğru değildi kırılma noktalarından birisi de orasıydı. Üçüncü olarakta Sayın Ahmet Davutoğlu’na yapılanı kabul etmedik. Bize diyorlar ki “Makam, mevki için ayrıldınız”. Makam, mevki orada, iktidar orda. Burada makam, mevki, imkan, para yok. Biz ilkeleri ve prensipleri tercih ettik, yola çıktık. Bugün Türkiye’de Adalet ve Kalkınma Partisi’nin dördüncü kırılma noktası da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Türkiye’nin kültürel kodlarına aykırıdır. Türkiye’nin tarihsel sürecine aykırıdır. Avrupa’yı yeniden keşfetmeye gerek yoktur. ‘Bu Türk usulü bir sistemdir’ diyorlardı, çare parlamenter sistemdir. Tüm bunlar nedeni ile Türkiye’nin erken seçime ihtiyacı var”.

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma