SON DAKİKA

CÜNEYT ARKIN’IN ÖLÜMÜ ÇAL GARALARINI DA ÜZDÜ

Bu haber 29 Haziran 2022 - 8:27 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

Türk sinemasının önde gelen sanatçılarından, unutulmaz filmlere imza atan Cüneyt Arkın’ın ölümü, Denizli  ve Çal ilçesinde de üzüntü yarattı. Arkın, son kez Çallı Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (ÇALSİAD) Başkanı Süleyman Akçin’in sahibi olduğu Springday firması için kamera karşısına geçmiş, Çal Kadın Kooperatifi üyesi girişimci kadınlara mesaj göndermişti. Belediye Başkanı Fethi Akcan ile de telefonda görüşen 85 yaşındaki usta oyuncu, “Anadolu’nun her tarafında kadın eli var. Çallı kadınlara destek vererek kooperatif kurduran sayın Akcan’ı kutluyorum” demişti.

İstanbul’da özel bir hastanede hayata gözlerini kapatan Cüneyt Arkın’ın ölümü Denizli ve Çal ilçesinde de üzüntü yarattı. Usta oyuncu, kamera karşısına son kez 1 yıl önce Denizlili firma için geçmişti. ÇALSİAD Başkanı Süleyman Akçin’in sahibi olduğu Springday firması için reklam filminde oynayan Arkın’a, Çal Kadın Kooperatifi’nin ürettiği yerel ürünler gönderilmiş, Arkın Çallı kadınlara ve Başkan Akcan’a övgüler yağdırmıştı.

AKCAN VE AKÇİN’DEN BAŞ SAĞLIĞI 

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Cüneyt Arkın’ı 27-28  Ağustos tarihlerinde Aşağıseyit’te düzenlenecek Koyun Sudan Atlatma ve Çoban Bayramı etkinliğine davet ettiklerini, sağlık sorunu yaşamaması durumunda ünlü sanatçının gelme sözü verdiğini söyleyerek, “Çocukluğumuzdan bu yana filmleriyle büyüdüğümüz Cüneyt Arkın’ın vefatından sonra Türkiye’nin en önemli parçalarından birinin koptuğu duygusuna kapıldım. Rahmetli, Çal’ın girişimci kadınlarına olumlu mesajlar göndererek motivasyonlarını arttırmıştı. Kendisiyle geçtiğimiz Ekim ayında telefon ile görüşmüştük. Sağlık durumu iyi olsa Çal’a gelecekti. Türkiye çok önemli değerini kaybetti. Milletimizin ve sanatçıyı sevenlerin başı sağ olsun. Mekanı cennet olsun” derken, ÇALSİAD Başkanı Akçin ise, “Firmamızın reklam filminde torunu ile birlikte oynayan Cüneyt Arkın ile iyi bir dostluğumuz olmuştu. Kendisiyle Çal ve Denizli sohbetleri yaptık. En son geçtiğimiz Ekim ayında evinde kendisini ziyaret etmiştim. Allah rahmet eylesin” değerlendirmesinde bulundu.

Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma