SON DAKİKA

BİNLERCE ÇİVRİLLİ ŞENLİKTE BULUŞTU

Bu haber 29 Haziran 2022 - 8:21 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

Çivril Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Nilüfer Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Konser ve çeşitli etkinliklerin yanı sıra ödüllü yarışmaların da düzenlediği şenlik, binlerce Çivrilliyi bir araya getirdi.

Denizli’nin Çivril ilçesinde ilki düzenlenen Nilüfer Şenliği sona erdi. Çivril Belediyesi tarafından düzenlenen şenlikte birbirinden eğlenceli yarışmalar, etkinlikler yapıldı. Işıklı Gölü kenarında gerçekleşen şenlik mehter eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş boyunca mehter marşlarının çaldığı şenlikte minik güreşçilerimiz minderde hünerlerini sergiledi. Ardından Voleybol ve bilek güreşi turnuvaları düzenlendi. Çivril 1 Nilüfer Şenliği’nin akşamında Ülkemizde ve Avrupa’da geniş hayran kitlesi edinen Türk Halk Müziği Sanatçısı Efe Güngör seslendirdiği türküler ile unutulmaz bir gece yaşattı

Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Gümüşsu Şelalesi’ndeki çalışmalarımızı tamamlandık. Işıklı Akgöz Pınarlarında inşa ettiğimiz Millet Bahçesini bu yıl sonuna kadar bitirmiş olacağız. Kırk kültür tabakasının tespit edildiği M.Ö 5000-5000’lü yıllarda yaşantıya rastlanan Beyce Sultan’da kazılarımız devam ediyor. Miryokefalon Zaferi kutlamalarını 17 Eylül tarihinde yapıyoruz. Bütün bunları birleştirdiğimiz zaman Çivril’i turizmin merkezi yapma yolunda çalışmalarımızı adım adım gerçekleştiriyoruz. Nilüfer tarlaları ile ünlü Işıklı Gölümüzün kenarında da bu yıl ilk kez Nilüfer Şenliği düzenliyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şenliğimiz Ülkemize, Denizli’mize ve Çivril’imize hayırlar güzellikler getirsin” şeklinde konuştu.

Çivril 1. Nilüfer Şenliğine Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Çoban, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Turan Veli Akyol, AK Parti Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul, Pamukkale Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.Yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural takdim etti.

Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma