SON DAKİKA

İŞKUR İLE İŞ HAYATINA EMİN ADIMLARLA HAZIRLANIYOR

Bu haber 24 Haziran 2022 - 8:16 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

İŞKUR Kampüs Hizmetleri Kapsamında Pamukkale Üniversitesi Kariyer Merkezi’nde Denizli İŞKUR İş Kulüpleri tarafından gerçekleştirilen İş Arama Becerileri Eğitimine katılan öğrencilere sertifikaları verildi. 

İŞKUR Kampüs Hizmetleri kapsamında mezuniyet sonrası öğrencilerin, iş bulmalarını kolaylaştırıcı eğitim programını hayata geçirmek amacıyla Denizli Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü ile Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan işbirliği Protokolü kapsamında, 2021/2022 eğitim öğretim yılında çeşitli bölümlerden çok sayıda öğrenci iş arama becerileri eğitiminden faydalanma fırsatı buldu. İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanları/İş Kulübü Liderleri aracılığıyla gerçekleştirilen iş arama becerileri eğitiminde, ağırlıklı olarak mezun aşamasındaki öğrencilerin işgücü piyasasına hazırlanabilmeleri için işveren görüşmeleri/mülakat teknikleri, kurum faaliyetleri, iş arama yöntemleri, işgücü piyasasının tanınması, doğru ve etkili özgeçmiş hazırlanmasına yönelik öğrencilere bilgilendirmeler yapılıyor.    

2021/2022 eğitim öğretim yılı boyunca İŞKUR Kampüs hizmetleri kapsamında eğitime katılan öğrencilere, katılım sertifikaları törenle verildi. Törene katılan öğrencilere sertifikaları Pamukkale Üniversitesi yetkilileri ve Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından verildi.  

Törene katılan Denizli İŞKUR yetkilileri ve Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyeleri, “ Bu sene başlattığımız çalışmalarda öğrencilerimize verimli hizmet sunma şansımız oldu. 2022-2023 eğitim öğretim yılında da İŞKUR Kampüs hizmetleri titiz ve gayretli çalışmalar ile devam edecek” dedi. Törene katılan öğrenciler ise “ Eğitimden önce ve eğitimden sonra diye kendimizi değerlendirdiğimizde; bu eğitim bizim için tam da olması gereken bir eğitim imiş. Kendimizi güncellenmiş ve daha özgüvenli hissediyoruz. Bize bu hizmeti sunmak için emek harcayan Denizli İŞKUR yetkililerimize ve üniversitemizin değerli hocalarına teşekkür ediyoruz” dedi.

Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma