SON DAKİKA

BABALAR (21.06.2022)

KÖŞE YAZARLARI

İZCİ GENÇLERDEN MÜFTÜ AŞIK’A ZİYARET

Bu haber 23 Haziran 2022 - 7:56 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

İstanbul Küçükçekmece İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Palabıyık’ın başkanlığındaki genç izciler İl Müftüsü Mehmet Aşık’ı makamında ziyaret etti.

Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü izcilik faaliyetleri kapsamında Denizli’de çeşitli etkinliklere katıldı.

Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü üyesi gençler Pamukkale İlçe Müftülüğüne bağlı İmamı Azam Kur’an Kursu’nda misafir edilerek izcilik faaliyetleri kapsamında çeşitli etkinlere katılıp Denizli’nin tarihi yerlerini ziyaret etti. Palabıyık’ın başkanlığındaki heyet daha sonra  İl Müftüsü Mehmet Aşık’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Küçükçekmece İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Palabıyık “Görev hayatımda ayrı bir yeri bulunan Denizlimiz ile Küçükçekmece İlçemizi ‘Kardeş Şehir’ ilan ettik. ‘Kardeş Şehir’ projesi çerçevesinde ilçemizin gençlerini Denizlimizin güzellikleri ile buluşturmaya ve Kıymetli İl Müftümüzü ziyaret etmeye geldik. Gençlerimizin izcilik faaliyetleri için ev sahipliği yapan ve Denizlimizi tarihi yerlerini gezdiren İmam-ı Azam Kur’an Kursu Yöneticisi Hamidullah Ata’ya ekibim adına çok teşekkür ediyorum.” 

Müftü Aşık  ise “Geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimizi müftülüğümüzde ağırlamaktan ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Sizlerin; vatanına, milletine, bayrağına aşık, mukaddesatına bağlı ahlaklı bireyler olarak yetişmeniz bizler için çok önemlidir. Gençlik koordinatörlerimiz sayesinde gençlerle olan iletişimin güçlü tutulması bizleri ayrı bir mutlu ediyor. Son dönemde Başkanlığımız ve İzcilik Federasyonu arasında imzalanan protokol çerçevesinde din görevlilerimizin öncülüğünde gençlerimizin izcilik faaliyetlerine katılmalarını canı gönülden tebrik ediyorum.” Müftü Palabıyık’ın günün anısına Müftü Aşık’a Hat Tablosu hediye etmesi esnasında çekilen hatıra fotoğraflarıyla ziyaret sona erdi. 

Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma