SON DAKİKA

PAMUKKKALE’Yİ GÖRMEYEN KAÇ KİŞİYİZ! (20.06.2022)

Bu haber 20 Haziran 2022 - 10:40 'de eklendi ve 7 views kez görüntülendi.

Unesco tarafından dünya miras listesine alınan ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği beyaz cennette yine okkalı bir zam geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alınan karar ile Pamukkale’ye giriş ücreti 150 TL’den 200 TL’ye yükseldi. Alınan zam kararı ile beyaz cennet Pamukkale’den uzaklaşan yerli vatandaş artık tamamen turizm merkezinden uzaklaşmış oldu.

Buradan şunu söyleyebilirim ki Denizli’de Pamukkale’yi görmeyen birçok vatandaşımız var. Müze kart ile giriş 60 TL olmasına rağmen, normal girişlerin fiyatının kişi başı 200 TL olması biraz fazla. Düşünsenize Denizli’ye bir misafiriniz geldi ve onu gezdirmeniz gerekiyor. Misafirinizin en büyük merakı Pamukkale olacak hiç şüphesiz. 4 kişi gittiniz 200 TL’den 800 TL. Bu sadece Pamukkale’ye giriş ücretiniz. Peki içerde Müze’ye gittiğiniz ayrı para. Oradan birde antik havuzu görmek isterseniz oda ayrı para… Kısacası Pamukkale’de tur 2000 bin TL’den aşağı olmayacak. 

Buradan uyarım olsun. Bu artışlar Pamukkale’yi Denizlilerden iyiden iyiye uzaklaştıracak. Denizli Büyükşehir olmadan önce İl Özel İdaresi Pamukkale’yi işletiyordu ve düzenlenen etkinlikler ile Denizlileri ücretsiz Pamukkale’ye alıyordu. Bu etkinliklerle azda olsa Denizliler Pamukkale ile buluşabiliyordu. Şimdi ise artık tamamen Denizliler Pamukkale uzak…İyi haftalar. (20.06.2022)

Ümit Varol
Ümit Varolumitvarol@hizmetgazetesi.com.tr
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma