SON DAKİKA

‘İMAM HATİPLİLER YARIŞIYOR’

Bu haber 17 Haziran 2022 - 7:36 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

Denizli, Milli Eğitim Bakanlığı’nca ilk defa yapılan “İmam Hatipliler Yarışıyor” mesleki bilgi yarışmasının Türkiye finaline ev sahipliği yaptı. Konya ekibinin birinci olduğu yarışmada, ödülleri Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz tarafından verildi.

Öğrencilerin Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı örgün eğitimdeki Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik “İmam Hatipliler Yarışıyor” mesleki bilgi yarışmaları düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Denizli İl Müftülüğü Enderun Müzik Grubu ilahi dinletisi ile başlayan program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Türkiye Finaline; Ankara, Balıkesir, Düzce, Erzincan, İstanbul, Konya, Malatya, Mardin, Osmaniye, Rize illerinden finale çıkan Anadolu İmam Hatip Liselerinin katıldı.

Türkiye finalin ev sahipliği yapan Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, açılış konuşmasında “Aramızda bulunan okullarımız ve öğrencilerimiz, Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yarışma şartnamesine göre il ve bölge finallerinde başarılı olmuşlardır. Yarışmada Türkiye finaline katılma başarısını gösteren öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Türkiye finaline ev sahipliği yapan Denizli’ye teşekkür eden Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz ise “İlk defa yapılan bu güzel çalışmanın ev sahipliğini hangi şehir yapsın sorusunun cevabı Denizli oldu. Denizli’nin hem kadrosuna hem de ev sahipliğine güveniyoruz. Denizlili hayırseverlerimizin ve halkımızın imam hatip okulları konusundaki hassasiyetlerinin farkındayız. Milli Eğitim Bakanlığı olarak 18 milyona yakın öğrencimizin milli manevi değerlerini kuşanması için bir çaba içerisindeyiz. Bu çocuklarımızın daha iyi yetişmesi, hayata ve bir üst öğrenime daha güzel hazırlanması için gayret göstermekteyiz” şeklinde konuştu.

İmam Hatipler Yarışıyor Mesleki Bilgi Yarışması Türkiye Finalleri 1. ve 2. oturumu sonrası yapılan son oturumda birinciliği Konya Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Lisesi alarak Türkiye şampiyonu oldu. Türkiye finali sonunda dereceye giren okul ve öğrencilere ödülleri Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekçi, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Belediyesi Başkanı Avni Örki, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve İl Müftüsü Mehmet Aşık tarafından verildi.

Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma