SON DAKİKA

BABALAR (21.06.2022)

KÖŞE YAZARLARI

ERDOĞAN: “İHRACATÇILARIMIZ, MODERN ÇAĞIN AKINCILARIDIR”

Bu haber 20 Mayıs 2022 - 7:20 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Denizli Ticaret Odası (DTO), Denizlili 86 firmanın stant açtığı vealanında dünyanın en büyük ikinci organizasyonu olan İstanbul’daki Hometex Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı’na, ilgili sektörlerden ziyaret etmek isteyen 20 üyesiyle çıkarma yaptı. 

İstanbul’daki Hometex 26’ncı Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı’na giden DTO Başkanı Uğur Erdoğan’ın beraberinde DTO üyelerinden oluşan 20 kişilik ziyaretçi heyetinin yanı sıra tekstilci iş adamları DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya ile DTO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Taşevli de yer aldı. Heyete, firma ziyaretlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nun Kâtip Üyesi Denizli Milletvekili Şahin Tin eşlik etti. Başkan Erdoğan, TETSİAD ve DENİB’in stantları ile fuardaki Denizlili firmaların stantlarını sırayla ziyaret ederek sahipleri ile çalışanlarından işleri, sektörleri ve fuardaki faaliyetleri hakkında bilgi aldı. . 

“İHRACATÇILARIMIZ, DENİZLİ’MİZİ DE TANITIYORLAR”

Başkan Erdoğan, firma ziyaretleri sonrasında ulusal ajanslar ve Denizli’deki yereltelevizyon kanalları ile yayıncılara, fuar ve sektör hakkında değerlendirmelerde bulundu.Tekstil sektöründeki yatırımcıları, Denizli’nin ihracatı ve ticaretindeki öncü kuvvetiolarak nitelendirdi. BaşkanErdoğan, “Onlar, bizim modern akıncılarımız. Tekstil sektöründeki yatırımcılarımız, şehrimizi ve ürünlerimizi dünyanın dört bir tarafına taşımaktadırlar. Ev tekstili teriminin mucidi ve sektörde yerleşmesinin öncüsü, dünyadaki 1 numaralı üreticisi ve ihracatçısı hemşerilerimiz, dokumacılığın anavatanı Denizli’mizde ilmek ilmek ürüne dönüşen emeğini İstanbul’daki HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı’nda stant açarak görücüye çıkardı” diye konuştu.

86 FİRMA, STANTLARIYLA GÖZ KAMAŞTIRDI

Başkan Erdoğan, “İhracatımızın temel direği olan tekstilcilerimizin üstün çabası yadsınamaz. Bu sektörde binlerce girişimcisiyle yer alan Denizli Ticaret Odamız ile üyeleri, emin adımlarla dünyaya açılıyorlar… Ev tekstili ve aksesuarlarından oluşan ürünlerini, Hometex Fuarı’ndaki stantlarında yurdun çeşitli yerleri ile dünyanın farklı noktalarından gelen birbirinden seçici katılımcıların dikkatine sundular. Hem şehrimizi ve sanayisini tanıttılar hem de ekonomimize itici güç oldular, oluyorlar.86 firmamızla adeta çıkarma yaptığımız fuarda, Denizli’miz stantları, ürünleri ve ev sahipliğiyle yine göz kamaştırdı” dedi.

Denizli Milletvekili Şahin Tin de,“Pandemi dolayısıyla 2 yıldır fuar yapılamamıştı. Fuar girişine baktığımızda ziyaretçi kuyruklarının oluştuğunu, yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda ziyaretçinin geldiğini, insanların buluşma görüşme özlemi duyduklarını gördük. Denizlili sanayicilerimizin de kademe atladıklarını, başarılı stantlar açtıklarını gözlemledik. Denizli Ticaret Odamızla,Uğur Başkanımızla firmalarımızı ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulunduk.Varsa sorunları dinledik; yapılabilecek bir işleri olup olmadığını sorarak, onlara destek olmaya gayret ettik. Hem de moral verdik. Tüm katılımcılara başarılar diledik. Herkesin yüzü gülüyordu” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Ege Canlı Haber
    Vatan Medya
    Kumru Elizim Tekstil
    Fırtına Kanal Açma