SON DAKİKA

BABALAR (21.06.2022)

KÖŞE YAZARLARI

HER YARANIN MERHEMİ KENDİ DALINDADIR (14.05.2022)

Bu haber 14 Mayıs 2022 - 0:31 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

“Bir gün bahçede tek başıma oyun oynarken ağaçtaki olgunlaşan dutları gördüm. Hemen ağaca çıkıp yemeye başladım. O kadar çok yedim ki yemekten yorgun düştüm. Ağaçtan inip gölgesine uzandım, uyudum. Sonra birden ablamın çığlıgı ile uyandım. Beni yerde ağzım burnum kıpkımızı bir halde görünce ağaçtan düştüm sanmış. Yanıma gelip bakınca kan olmadığını, karadut lekesi olduğunu anladı. Bu seferde üstümü başımı kirlettiğim için ağlamaya başladı. Bilirsin karadut lekesi de hiç kolay çıkmaz. Annemle babam işten gelip beni o halde görseler kendisine kızacaklar. Sonra babaannem bahçeye gelip “Ne oldu Nergis?” dedi. Ablam, “Baksana babaanne, bütün üstünü kirletmiş, annem kızacak bana.”

Babaannem, “Hadi ağlama, şimdi çıkartırım ben onları” dedi. Sonra karadut ağacının yanına gidip birkaç dut yaprağı kopardı, avcunun içinde parmaklarıyla ezdi, köpürttü. Elimi yüzümü dut yaprakları ile ovalamaya başladı.

“Neden?” diye sordu Verda.

Çünkü karadutun lekesini sadece kendi yaprağı çıkarırmış.

Babaannem:

“İnsan da aynı bu ağaç gibidir” demişti o gün bize. “Yarasına ilacı başka yerde arayan her zaman yanılır. Her yaranın merhemi kendi dalındadır.“

(14.05.2022)

Ümit Bilgiç
Ümit Bilgiçbilgicart2@hotmail.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma