SON DAKİKA

BABALAR (21.06.2022)

KÖŞE YAZARLARI

ENSAR VAKFI ÇINAR KİTAP KAHVE’DEN GENÇLERE İFTAR

Bu haber 28 Nisan 2022 - 11:19 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

İlkokul, Ortaokul, lise, üniversite öğrencilerine ve eğitime verdiği destekle bilinen Ensar Vakfı Denizli Şubesi, Çınar Kitap Kahve’de gençlere yönelik iftar programı düzenledi. 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, ilahiler ve ezgiler okundu. Ardından okunan ezanla birlikte dualar edilerek oruçlar açıldı. Ensar Vakfı Denizli Şubesi Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçar, Çınar Kitap Kahve proje koordinatörü Hasan Ali Yücel, Genç Ensar Başkanı Feyzullah Dündar, Serinhisar İlçe Vaizi Bekir Özcan, gençlere yönelik birer konuşma gerçekleştirdi. Ensar Vakfı Denizli Şubesi Başkan Yardımcısı Mustafa Kaçar, Ensar Vakfı olarak yapmış ve yapacak oldukları çalışmaları anlattı. “Gençlerimizin Ahlaki ve manevi değerlere sahip imanlı ve inançlı bir şekilde yetişmesi için var gücümüzle çalışmalar yürütüyoruz.”dedi.

Serinhisar İlçe Vaizi Bekir Özcan da gençlerle sohbet ederek, onlara Ramazan Ayının öneminden bahsetti. Dinini öğrenen ve yaşayan nesillerin yetiştirilmesi noktasında çalışmalarına devam eden Ensar Vakfı Denizli Şubesi  yönetimine de teşekkür eden Vaiz Bekir Özcan, “Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden kurtuluş” olan 11 ayın sultanı Ramazan ayında sona doğru gelindiğine işaret edip, “Bayrama yaklaşıyoruz… Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Kadir gecenizi de tebrik ediyorum. Yapacağımız ibadetleri de Rabbim kabul eylesin” dedi.

Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma