ALTAY VAROL - NE VAR NE YOK… | Denizli Hizmet Gazetesi -

NE VAR NE YOK…
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

12/7/2018
‘Denizlispor’da ne var ne yok’ sorusu, ‘Nasılsın, ne var ne yok’ sorusundan sonra son çeyrek asırdır karşılaştığım ikinci sorudur. 
Elbette bu soruyu soranların hepsi, Denizlispor’un durumuyla falan ilgilendiğinden değil. Bazıları muhabbet açılsın diye, bazıları ‘Senin Denizlispor’la ilgilendiğini biliyorum’ demek için, bazıları da gerçekten kulüp ve takımla ilgili olan biteni öğrenmek için soruyor. Genellikle ‘Hayırlısı. İnşallah iyi olur’ cevabıyla geçiştiririm. Bazıları var ki, daha biten sezonun ilk haftasında ‘Nasıl Denizlispor şampiyon olacak mı? Diye soruyor. Sezon bitmiş haberi yok. Ama olsun; konu Denizlispor’sa hangi sorunun ne zaman sorulması gerektiği önemli değil. 
Yeni sezon öncesi ‘Denizlispor’da ne var ne yok’ sorusuna bugünlerde daha fazla muhatap olmaya başladık. Çünkü bu soruyu sormanın en doğru zamanı bugünlerdir. Transfer, kamp, hoca, yönetim, para, hedef… Hepsinin, ayrı ayrı bir konu teşkil ederek uzun sohbetler yapılacak zamanlardır bugünler.  
Bundan önceki birkaç yazımda belirtmiştim. Denizlispor bu sezon beklenenden daha iyi, tabiri caizse daha tanınmış futbolcuları transfer etti. Birçoğu bu ligde tanınan ve referans konusunda fazla araştırmaya gerek görülmeyen oyuncular. Şampiyonluk hedefiyle çıkılan bu yolda bu transferler önemli.  
İşte yapılan bu transferler, bugüne kadar küskün, kırgın, umutsuz diyebileceğimiz taraftarların da ilgisini çekti. Çeşitli sebeplerle son dönemlerde takımdan soğuyan ve maçlarına gitmeyen bu grup, transferdeki bu gelişmeler üzerine eski günlere dönme hayalini kuruyor. Yani şampiyonluğa oynayan bir takımın taraftarı olarak kombine veya Passoligini alıp tribündeki yerini almak. 
Son günlerde yaptığımız Denizlispor sohbetlerinde bu şekilde çok sayıda insanla konuştuğumu söyleyebilirim. Çoğu umutlu ve iyi bir kadro kurulduğu yönünde hemfikir. Genellikle sohbetin sonu da ‘İnşallah bu yıl şampiyon oluruz. Kaç senedir maçlara gitmiyorum. Bu sezon niyetim var’ cümleleriyle bitiyor. Bu benim tespitim.  
Ancak bu konuda kulübün eksiklerini söylemekten de geçemeyeceğim. Şampiyonluğu hedefleyen ve önemli transferler yapan bir kulübün takımını daha görme imkanı bulamadık. Sezonun ilk çalışması Denizli’de olmalıydı. 2-3 gün burada çalışılıp kampa gidilmeliydi. Yönetimin mi yoksa teknik heyetin mi tasarrufudur bilemem, takım sanki ne kadar kentten uzak durursa o kadar iyi olacak gibi bir hava estiriliyor. Şimdi de Afyonkarahisar’dan Kızılcahamam’a gidilecek.  
Böyle olunca da, kamuoyunun bilgi almasının en önemli kaynağı olan basının bilgiye, fotoğrafa, görüntüye, iki kelam röportaja ulaşması neredeyse imkansız hale geliyor. Buna bir de tasarruf diye kulübün basın sorumlusunun kampa götürülmemesini eklediğinizde, yapılanların kamuoyuna yansıması neredeyse hiç olmuyor. 
Taraftar bize ‘Denizlispor’da ne var ne yok’ diye soruyor, biz de yöneticilere soruyoruz. Onlar ne söylüyorsa, biz de bunları okuyuculara aktarmaktan başka bir şey yapamıyoruz. 
‘Denizlispor’da ne var ne yok’ sorusuna muhatap olmaktan rahatsız değilim. Zira cevabım hazır.  
‘HAYIRLISI, İNŞALLAH İYİ OLUR’ 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018