ALTAY VAROL - İKİSİ DE PUANA SEVİNDİ | Denizli Hizmet Gazetesi -

İKİSİ DE PUANA SEVİNDİ
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

16/4/2018
Hem şampiyonluk hem de ligde kalma savaşını ilgilendiren en önemli maç Denizli’deydi. Kazanmaktan başka bir düşüncesi olamayacağı düşünülen iki takım, 90 dakika boyunca önce kaybetmemeyi düşününce ortaya normal olan sonuç, yani beraberlik çıktı. 
Maç günü yayınlanan yazımda, teknik direktör Fatih Tekke’nin kale ve savunmada değişikliğe gideceğini tahmin ettiğimi ifade etmiştim. Bu tahminimde yanıldım. Maçtan bir gün önce yapılan antrenmanda sakatlanarak kadrodan çıkarılan Aissati dışındaki kadro, bu maç öncesi oynanan iki maçın kadrosuydu. Yani Fatih Tekke Balıkesirspor maçında neyi düşündüyse, Çaykur Rizespor maçında da onu düşünmüş. 
Ankaragücü maçında kötü tezahürat sebebiyle PFDK tarafından o maçta maraton tribünde bulunan taraftarların kartlarının bloke edilmesi sebebiyle maça girememeleri, taraftar desteğini de azaltmış. Bir hafta boyunca özellikle sosyal medyada yapılan destek çağrılarının pek işe yaramadığı ortaya çıktı. Bunun yanı sıra yaz günlerini aratmayan sıcak hava, oyuncuları etkiledi. 
Denizlispor’da son haftaların en iyi çıkış yakalayan ve oyunu forse etme konusunda beceri sahibi olan Aissati’nin sakatlığından dolayı oynamaması, Yeşil siyahlıların hücum gücünü de azaltmış. Maç boyunca Horozlar’ın net diyebileceğimiz bir gol pozisyonunu göremedik. Mehmet Akyüz’ün topla buluşturulamaması da bu etkenlerden biriydi. Ligin en çok gol atan takımı olan Çaykur Rizespor da belki de bu sezon en az pozisyon bulduğu maçlardan birini oynadı. 
Orta sahada başa baş mücadele etmeye çalışan ama oyunun geneline bakıldığında Çaykur Rizespor takımının topa daha çok sahip olduğu ve oyunu yönlendirmeye çalıştığı bir maç oynandı. Denizlispor savunması bundan önceki maçlara oranla daha az hata yaptı. Özellikle Vedat Muriç ve Samudio gibi golcülerin topla buluşmasına izin vermemek için ellerinden geleni yaptılar, bunu da başardılar. 
Geldiği günden beri oynadığı futbol ve attığı gollerle Denizlispor’a beklenenden daha fazla katkı yapan Mehmet Akyüz, bu maçta rakip defansın içinde kayboldu. Dediğim gibi kendisine gol attıracak pasları da alamayınca çok etkisiz kaldı ve Fatih Tekke bu oyuncuyu çıkarıp, İsmail Haktan’ı oyuna aldı. İsmail Haktan girdikten sonra Denizlispor rakip kale önünde daha fazla görünmeye başladı. Denizlispor adına en net gol pozisyonu denilebilecek pozisyonda İsmail Haktan topu 3 direğin arasından geçiremedi. 
Yazımın başında da değindiğim gibi, iki takım da sahadan sanki istediklerini almış gibi bir havayla ayrıldılar. ‘İki puan kaybettik’ düşüncesinden ziyade, ‘Bu önemli ve kritik maçtan alınan bir puan iyidir’ havası ve moralini görmek mümkündü maç sonrası. 
Şimdi Denizlispor’un kaderini belirleyecek Samsunspor maç var sırada. Bu maçta, Çaykur Rizespor maçında olduğu gibi ikisinin birden sahadan mutlu ayrılması mümkün olmayacak. 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018