ALTAY VAROL - İYİ Kİ DOĞDUN HABERİM (!) | Denizli Hizmet Gazetesi -

İYİ Kİ DOĞDUN HABERİM (!)
ALTAY VAROL

                    Facebook'ta Paylaş     |    

13/9/2017
“ALTAY VAROL DENİZLİ (İHA) - Denizli Belediyespor Kulübü Başkanı Namık Kemal Eraslan, Denizlispor Başkanı Ali İpek'in gençlerin oynatılmadığı yönündeki eleştirilerine cevap verdi. Kulüp binasında bir basın toplantısı düzenleyen Eraslan, geçen sezonun son 6 haftasında Başkan Ali İpek'in de desteğiyle altyapı olma konusunda planlama yaptıklarını belirterek, "Denizlispor'dan 8 oyuncuyu yeni sezonda kadroya aldık. Teknik direktörümüz Ali Yalçın'ın nezaretinde bu gençleri Denizlispor'a hazırlamak istiyoruz. Bu konuda geride kalan 2 haftada 6 gence şans verdik. Amacımız onları Denizlispor'a hazırlamak.” 
Yukarıda okuduğunuz metin, ‘www.kulis20.com’ internet sitesi tarafından dün ’10 Yıl Önce Bugün’ başlığıyla okuyucularına aktarıldı. İnternet sitesinin yöneticileri abone oldukları ajansın 10 yıl önce o gün Denizli ile ilgili çıkan haberlerinden önemli olanları tekrar yayınlıyor. Ben de 12 Eylül 2007 günü İHA Muhabiriyken bu haberi yapmışım. 10 Yıl önceki haberimi görünce, geçen sürede Denizli’de spor adına, Denizlispor adına bir arpa yol alınamadığını bir kez daha ortaya çıktı. 
Tarih: 12 Eylül 2007. Dönemin Denizli Belediyespor Başkanı Namık Kemal Eraslan, Denizlispor’dan 8 oyuncu aldıklarını ve bu oyuncuları Denizlispor’a hazırlamak olduğunu açıklamış. Yazılarımı takip edenler hatırlar; Denizli Büyükşehir Belediyespor’un Denizlispor’un pilot takımı olacağının açıklanmasından sonra defalarca yazı yazmış, “Yapmayın etmeyin. Bu kulübe dokunmayın. Profesyonel ligde yaşaması için gayret edin. Denizli Büyükşehir Belediyespor, Denizlispor’da forma şansı bulamayan oyuncuların tecrübe kazanacağı bir kulüp olsun” demiştim.  
Elbette bizim gibilerin böyle hayati (!) konularda fikri önemli değil. Ama sonunda ne olduğu da ortada. Kulüp Sarayköy’e transfer oldu. Ortada ne Denizlispor’un menfaatleri kaldı ne de vaatler. Bizim gibilere de 10 yılda bir aynı gün aynı şeyleri yazmak düşüyor.  
5 Gün önce benim doğum günümdü. Dün de haberimin 10. Yaş gününü kutladım.  
NOT: Bu hatırlatma için ‘www.kulis20.com’ editörlerine teşekkür ederim.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018