HAMİT TEKKANAT - YENİ MSB | Denizli Hizmet Gazetesi -

YENİ MSB
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

11/7/2018
Başkanlık sisteminin ilk kabinesi açıklandı. Cumhuriyet tarihinin en genç kabinesi, üyelerin en küçüğü 33 en yaşlısı ise 66 yaşında imiş. Ülkemize güzel hizmetler vermelerini temenni ediyoruz. 
Cumhurbaşkanı şimdiki adıyla BAŞKAN mevcut yemini tekrarladı. Yemin metninde “tarafsız” olacağına namus ve şerefi üstüne söz veriyor. Oysa Cumhurbaşkanı tarafsız değil, halen AKP’nin genel başkanı. Yeminini tutmuyor, hiç olmazsa yemin metnini değiştirip zaman uyarlamalarında fayda var.  
Kabine üyeleri hakkında medyada yorumlar yapılıyor. Ben içlerinden birisini Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı tanıyorum. Kendisi hakkında maalesef olumlu tek kelime edemeyeceğim. Kendisi tarihte kara leke olarak kalacak 15 Temmuz’da Genelkurmay Başkanı idi. Astları tarafından esir alınan, en yakınındakini bile tanıyamamış bir komutandır. Kendisi Harp Okulu Komutanı olduğu dönemde de FETÖ ile ciddi mücadele etme cesareti gösterememiştir. 15 Temmuz olayını yaşayan bir komutanın o makamda durmaması gerektiğine inanıyorum. Sayın Akar görevinde kaldığı gibi Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonuna ifade vermeye de gitmemiştir.  
Harp Akademileri ve askeri liselerin kapatılmasına, harp okullarının sivil bir rektörün emrine verilmesine, kuvvet komutanlıklarının emrinden alınarak MSB’na bağlanmasına sessiz kalmıştır. Binlerce askeri öğrencinin haklarında hiçbir soruşturma açılmaksızın okullarından atılmasına göz yummuştur. Askeri hastanelerin kapatılmasına tepkisiz kalmıştır. Oysa sağlık hizmeti olmadan savaşın yapılamayacağını en ilkel toplumlar bile bilir. Askeri okullardan kandırılarak 15 Temmuz olaylarına katılan öğrencilerin müebbet hapis cezası almasından rahatsızlık duymamıştır. Kendisinin yaptığı en önemli hizmet İbrahim Kalın ile birlikte Abdullah Gül’ü cumhurbaşkanı adayı olmamasına ikna için gönderilmesidir. 
Akar o makama liyakat ile değil sadakat ile getirilmiştir. Başkana kayıtsız-şartsız itaat edeceğine kanaatim tamdır. Kendine ve onu bu göreve getirenlere başarılar dilerim.  


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018