HAMİT TEKKANAT - DEĞİŞİME DİRENMEK | Denizli Hizmet Gazetesi -

DEĞİŞİME DİRENMEK
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

4/7/2018
Üstünden kaç yıl geçti hatırlamıyorum CHP’de kurultay vardı ve genel başkan seçimi yapılacaktı. Favori aday Deniz Baykal’dı. Ben bu gazetede şu fıkrayı yazmıştım; “Bektaşi’nin önüne test etmesi için iki şişe şarap koymuşlar. Bektaşi ilk şişeden bir yudum alıp yere tükürmüş “Ne oldu Erenler” diye sormuşlar, “Öteki şişe daha iyi” demiş. “Nerden anladın?” diye sorduklarında “Bundan daha kötüsü olamaz” diye cevap vermiş”. Kurultaya katılan bir arkadaş Ankara’dan beni arayıp teşekkür etti ve şöyle dedi, “Ağzına sağlık, çok güzel ifade etmişsin, biz Baykal’ı değiştirmek istiyoruz.” 
Benim isteğim maalesef olmadı. O kurultayı da ondan sonrakileri de hep Deniz Baykal kazandı. Deniz Baykal döneminde CHP hiçbir başarı kazanamadı. Eğer kaset olayı olmasa Baykal aynen Erbakan ve Ecevit gibi ölünceye kadar genel başkan kalacaktı. CHP’lilerin yapamadığını kaset yaptı Baykal’ın özel hayatı ile ilgili kaset piyasaya sürülünce istifa etmek zorunda kaldı. Yerine Kemal Kılıçdaroğlu seçildi. Başlangıçta CHP için umut olan Kılıçdaroğlu maalesef CHP’nin oyunu %30’a bile çıkaramadı. 9 seçim kaybeden Kılıçdaroğlu başkanlıktan ayrılmamakta ısrarlı, aynen Baykal gibi.  
Son seçimde Muharrem İnce, partisinden daha fazla oy aldı. Halkta İnce’ye karşı bir sempati var. Genel başkan olması isteniyor. Bu hafta başında Kılıçdaroğlu ve İnce baş başa görüşmüşler. İnce Kılıçdaroğlu’na “Onursal başkan ol” teklifi yaptığını açıkladı. İnce “Kedisine isterse olağanüstü kurultayı toplayarak benim genel başkan olabileceğim, kendisinin onursal genel başkan olabileceği bir teklifte bulundum. “Evet” ya da “Hayır” demedi. Kılıçdaroğlu teklifime “Hayır” derse örgüt kendisi çözecektir bu işi” dedi. Kılıçdaroğlu, İnce’nin sözlerimi “Siyasi nezaketsizlik” olarak yorumladı.  
CHP’de iç karışıklık devam ederse AKP’nin erken yerel seçim kararı olması sürpriz olmaz. Fırsat bu fırsat demeleri kaçınılmaz olur. Sonuç ise CHP ve ona gönül verenler açısından yine hüsran olur. 
Değişime en fazla açık olması gereken CHP’nin, AKP’nin gerisinde kalması ise son derece düşündürücüdür.  
 
 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018