HAMİT TEKKANAT - KADERİMİN OYUNU! | Denizli Hizmet Gazetesi -

KADERİMİN OYUNU!
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

29/6/2018
Aklınıza Orhan Gencebay’ın “Bana kaderimin oyunu mu bu” şarkısının sözleri gelmesin. Benim kaderimin oyunu seçimlerle ilgili; hep kaybediyorum.  
Yaşım 70’e dayandı, bir türlü iktidar olacak partiye oy verme şansım olmadı. Sanki alnıma yazılmış, muhalefette kalmak. Rahmetli Cem Karaca’nın “İşçisin sen işçi kal” şarkısında dediği gibi benim kaderim de muhalif kalmak. Hoş iktidar partisini tuttursam bir beklentim de yok ya. Önemli olan o zevki yaşayabilmek, tuttuğunuz takımın maç kazanması gibi yani. Ama olmuyor ömrüm bir seçin galibiyeti görmeden geçip gidecek gibi.  
Banim kaderimde muhalif kalmak var ama siyaseti meslek edip ilke tanımaz politikacılar gibi döneklik yok. Dün etmediği hakaret bırakmadığı partiyi bugün göklere çıkaran siyasetçilerin anlayışına hiç saygı duymadım. İnternette Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu, Numan Kurtulmuş gibi siyasetçilerin geçmişte AKP’ye ettikleri sözleri görünce içim kanıyor. Maalesef bu anlayış siyasetimize yerleşmiş ve sürüp gidiyor. Eskilerden gelen şu fıkra ne kadar gerçekçi; 
“Muhalefet milletvekillerinden biri kürsüye çıkar, iktidar partisi ve yöneticilerine demediğini bırakmaz, hakarete varan sözlerle suçlarmış… Bir gün Meclis Başkanı, bu Vekilin iktidar partisine gireceği duyumunu alır, hemen Başbakan’ı arar: “Sayın Başbakan, falanca muhalif Vekil partinize girecekmiş, bu doğru mu?” diye sorar. Başbakan da bu söylentiyi doğrulayınca; “Aman beyefendi, adam partinize ve zat-ı âlinize demediğini bırakmadı, bu nasıl olur?” deyince, Başbakan; “Bir köpek karşıda durup da bize havlayacağına, bizim yanımızda dursun, karşıya havlasın efendim, bu daha iyi değil mi?” der…” 
Neticede politikacılar da bizim insanlarımız, uzaydan gelmiyorlar. Döneklik yapıp parti değiştirenler listelere konup tekrar meclise sokuluyor, vatandaş da bile bile onlara oy veriyorsa kabahat sadece politikacılarda değildir. Vatandaşlar bencil ve cahil oluyorsa politikacılar da bencil ve cahil oluyor. Ülkemizde zeki ve yetenekli insanlar casus değil, parası olmayanlarında maalesef siyaset yapma şansı çok zayıf. Bizdeki gibi toplu mitingler, arabaları süsleyip sokak sokak propaganda yapmak, ev ev dolaşmak dünyada çok az ülkede var. Batılı ülkelerde sistem yerleşmiş, kimse devletin yapısını değiştirmeye uğraşmadığı için siyasetle bizim kadar meşgul olmuyorlar.  
Ülkem adına utandığım bir konu da seçim güvenliği yani oy hırsızlığının önlemesi. Bu konuda suç siyasetçilerden çok milletimin, “Çaldıysa benim cebimden çalmadı” diye hırsızlığa hoşgörü ile yaklaşan milletim, oy hırsızlığını marifet sanıyor! 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018