HAMİT TEKKANAT - MİLLET KAYBETTİ | Denizli Hizmet Gazetesi -

MİLLET KAYBETTİ
HAMİT TEKKANAT

                    Facebook'ta Paylaş     |    

28/6/2018
24 Haziran seçim sonuçları parti başkanları ve sözcüleri tarafından değerlendiriliyor; 
CHP Genel Başkanı başarılı olduklarını, milletvekili sayısını arttırdıklarını söyledi. Oylarının %25’den %22’ye düşmesi onu etkilememiş, istifa etmeye niyeti yokmuş. 
MHP lideri kilit parti konumuna geldikleri için başarılı olduklarını, AKP’nin artık tek başına iktidar olamadığını söylüyor ve kendilerini başarılı görüyor. Oysa Meral Akşener’i partiden kovmasa yeni bir parti kurulmasına imkân vermese oyları şimdikinin çok üstünde olabilirdi.  
İYİ Parti Lideri Akşener,8 ayda barajı geçecek güce ulaştıklarını, devletten hiçbir destek almadan başarılı olduklarını söylüyor. Kendisinin partisinden daha az oy aldığına değinmiyor.  
HDP Lideri Demirtaş, hapiste olmasına rağmen mecliste 3ncü parti olmalarını başarı görüyor.  
AKP Cumhurbaşkanının %50 oyla seçilmesini, oylarının %47’den %42’ye düşmesine rağmen MHP ile birlikte mecliste çoğunluğu elde etmelerini büyük başarı olarak görüyor.  
Sonuç olarak; seçime giren bütün partiler başarılı (Saadet ve Vatan partisi hariç).  
Şimdilik sadece CHP’de kazan kaynıyor, partide ve kamuoyunda Kılıçdaroğlu’nun artık başkanlığı bırakması için tepkiler var.  
Propaganda döneminde vaatler havada uçuşuyordu. Kim gelirse gelsin ülkeye bolluk ve bereket gelecekti, döviz fiyatları düşecek, işsizlik azalacak, terörle mücadele kazanılacak, yolsuzluk ve yoksulluk bitecek, adalet herkese eşit mesafede olacaktı. Seçimin üzerinden 4 gün geçti, döviz fiyatları yükselmeye devam ediyor. Hükümete yakın bir haber sitesi; “Dikkat büyük zam dalgası geliyor” diye başlık attı. İktidar partisi seçim harcamalarını ve ertelediği zamları fazla gecikmeden uygulayacak. Olan millete olacak. Bu konuya uygun bir temel fıkrası ile biraz gülelim; 
Kafaya Takmıyorum 
Şimdi efendim bizim Karadenizli vatandaşlarımızdan birisi (yani Temel) oldukça şiddetli bir ishale yakalanmış ve hastaneye gitmiş. 
Tabii ilk muayeneyi yapan doktor bakmış ve hemen dâhiliye bölümüne sevk etmiş. İş bu ya bizimki her nasılsa evraklar karışıp dâhiliye yerine psikiyatriye yatırılmış. O da pek ne olduğunu anlamamış ya. Aradan şöyle 1-2 hafta geçince sevki yapan doktor psikiyatri bölümünde bir arkadaşını görmeye gitmiş. Tam çıkıyormuş ki bizim Temel orada... 
- “Yahu, demiş... Sen ne arıyorsun burada. ” 
- “Bilmeeeeem... Beni buraya yatırdılar ” 
- “Eeeee... n'oldu? ... İshalin geçti mi bari? ” 
- “Yok canım... Aynı hızda devam ediyor. Ama artık kafama takmıyorum! ” 
 


Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018